Ukrajina

Humanitární pomoc lidem postiženým konfliktem na Ukrajině

Kdy

2022

Co

Zajistíme aktuální potřeby lidí zasažených válečným konfliktem.

Kde

Ukrajina, Doněcká, Chersonská, Luhanská a Záporožská oblast

Proč pomáháme právě na Ukrajině

Na konci února 2022 vypukl na Ukrajině válečný konflikt a spolu s ním se objevila potřeba humanitární pomoci, na kterou ADRA okamžitě reagovala dodávkami materiální pomoci i evakuací ohrožených osob. Od začátku války bylo již více než 7,3 miliónu lidí nuceno opustit své domovy. Lidé, kteří v zemi zůstali, jsou často v ohrožení života, čelí problémům se zásobováním a zajištěním základních potřeb.

Komu a jak pomůžeme

Našim primárním cílem je zajistit bezpečnost a přežití všech, kterých se válka bezprostředně dotýká. Pomoc směřujeme do nejvíce válkou postižených regionů, kterými jsou Doněck, Cherson, Luhansk a Záporoží. Právě v těchto oblastech probíhají intenzivní boje a nutnost pomoci je zde opravdu velká.

ADRA Česká republika ve spolupráci s ADRA Ukrajina poskytuje místnímu obyvatelstvu víceúčelovou peněžitou pomoc, která jim umožní nakoupit zboží dle vlastního uvážení a aktuálních potřeb. Tímto způsobem podpoříme během projektu 11 283 osob.

Chcete tento projekt podpořit?

Tento projekt byl již ukončen. Naši další pomoc lidem v nouzi ale můžete nadále podpořit darem na konto veřejné sbírky 66888866/0300 variabilní symbol 100 nebo online prostřednictvím formuláře Darujme.cz. Děkujeme, že jste tu s námi pro druhé.

Projekt podpořili

Tento projekt je podpořen z prostředků Evropské unie a českých soukromých dárců.

Zavřít