Jsme tu s vámi pro druhé

Dobrovolnické centrum ADRA Česká Lípa

Dobrovolnické centrum ADRA Česká Lípa

Naše Dobrovolnické centrum ADRA Česká Lípa propojuje svět lidí, kteří chtějí pomáhat, se světem těch, kteří pomoc potřebují. Jsme součástí humanitární organizace ADRA, která pomáhá lidem v nouzi. Koordinujeme dobrovolnické aktivity v České Lípě a okolí a provozujeme Informační centrum pro rodiny ve finanční tísni. Naši dobrovolníci a dobrovolnice přinášejí radost do života dětem, seniorům a seniorkám, dlouhodobě nemocnýmlidem s duševním onemocněním či se zdravotním postižením. Spolupracujeme také s Centrem pro integraci cizinců v Liberci na poskytování služeb pro cizince a s Regionálním dobrovolnickým centrem. Provozujeme také charitativní ADRA obchod. Jsme tu s vámi pro druhé již od roku 2009.

  • pomáháme na 15 místech v České Lípě a okolí
  • spolupracujeme s domovy pro seniory, nemocnicí, dětským domovem, se zařízeními pro zdravotně i mentálně postižené a s pečovatelskými službami a dalšími organizacemi

komu pomáháme

SENIORŮM A SENIORKÁM

Děláme společnost osamělým lidem doma i v domovech pro seniory.

DĚTEM

Jsme parťáky pro pomoc se školními úkoly, doučováním jazyků, na hraní pro sociálně znevýhodněné děti.

NEMOCNÝM

Jsme oporou pro dlouhodobě nemocné a lidi na sklonku života.

Lidem se zdravotním postižením

Hendikepovaným lidem umožňujeme kontakt s okolním světem.

Aktuality

Zajímají vás příběhy lidí, kterým pomáháme? Chcete se dozvědět o akcích, které v České Lípě chystáme a do čeho se můžete zapojit? Pročtěte si aktuální zprávy (nejen) z našeho dobrovolnického centra.

Dobrovolnictví v číslech

15

spolupracujících organizací

64

dobrovolnic a dobrovolníků

1 663

uskutečněných návštěv

4 827

dobrovolnických hodin

Chcete se zapojit do dobrovolnictví?

I pouhá hodina vašeho času týdně může přinést radost do života těm, kdo ji nejvíce potřebují. Přidejte se k nám a věnujte se dobrovolnictví v České Lípě a okolí!

Podporují nás

Zavřít