Váš dopad je vidět

Oddělení vzdělávání

Týden globálního vzdělávání

Týden GRV

Zveme vás na letošní ročník Festivalu globálního vzdělávání na téma „Jak v dnešním propojeném světě žít udržitelně a co pro to můžeme udělat my jako jednotlivci, studenti, učitelé a občané?“, který se uskuteční 22.–⁠24. listopadu 2022 v Kampusu Hybernská v Praze i online. Podrobný program si prohlédněte ZDE.

Každoročně se zapojujeme do Týdne globálního rozvojového vzdělávání. Je určen všem, kteří do vzdělávání začleňují témata rovnosti, spravedlnosti a udržitelnosti. Na formálních i neformálních událostech se potkávají vyučující i neziskové a vzdělávací instituce a diskutují o možnostech efektivního vzdělávání. Každý ročník se věnuje jednomu konkrétnímu tématu, v minulosti např. klimatickým změnám či udržitelnosti měst a obcí.

 

Proč se zúčastnit?

Protože to má smysl! Cílem Týdne globálního rozvojového vzdělávání je spojovat a podporovat všechny, kterým není lhostejný osud naší planety a budoucích generací. Jedná o celoevropskou akci, kdy se po několik dní v mnoha evropských městech konají diskuze, přednášky a setkání. Jejich účastníci a účastnice mají možnost proniknout hlouběji do problematiky rozvoje, environmentalistiky a migrace. A kromě toho:

  • získáte aktuální informace ke konkrétnímu tématu z oblasti GRV;
  • načerpáte inspiraci, jak složitá témata představovat srozumitelnou formou;
  • seznámíte se s novými metodami, které můžete uplatnit nejen při globálním rozvojovém vzdělávání;
  • podělíte se o zkušenosti a postupy, které se osvědčily vám;
  • potkáte se se známými a seznámíte se s novými lidmi;
  • načerpáte energii od podobně smýšlejících nadšenců a získáte znovu chuť k prosazování globálních témat.

Témata a předchozí ročníky

Co je Týden globálního vzdělávání a s kým spolupracujeme?

Týden globálního vzdělávání je celoevropská akce pořádaná od roku 1999 North South Centre při Radě Evropy, která je zaměřená na vzdělávací aktivity v oblasti globálního rozvojového vzdělávání. Věnuje se způsobům, jak ve vzdělávání přiblížit problém rovnosti, různosti a spravedlnosti mezi lidmi na lokální i globální úrovni. Hledá možnosti, jak prohloubit respekt a porozumění mezi různými kulturami. Podporuje vzdělávací aktivity, které vedou ke změně zažitých postojů a pomáhají nám cítit zodpovědnost za kvalitu života nejen v našem okolí, ale i v širším světovém kontextu.

 

Do Týdne globálního vzdělávání se mohou zapojit jak školy, tak i česká veřejnost v Praze, Brně, Olomouci, Ostravě a dalších místech v ČR na akcích pořádaných a podporovaných organizacemi ADRA, ARPOK, Charita Česká republika, INEX – SDA, Jeden svět na školách – Člověk v tísni, NaZemi, SEVER a Varianty – Člověk v tísni sdruženými v Českém fóru pro rozvojovou spolupráci.

MÁTE ZÁJEM O DALŠÍ VZDĚLÁVACÍ MATERIÁLY A TIPY PRO VÝUKU?

Učitelům, učitelkám i všem, které zajímá téma globálního rozvojového vzdělávání nabízíme naše podklady pro výuku, pozvánky na akce a další informace.

Zavřít