Přidejte se

Šiřte dobro online

Šiřte dobro online

Vždycky jste si chtěli zkusit zaběhnout maraton, ale chyběl vám pro to dostatečný impuls? Chcete uspořádat koncert, ale chtěli byste mu dát další rozměr? Nebo by vám místo přebytečných darů k narozeninám či ke svatbě udělala největší radost společná pomoc druhým?

Založte si vlastní dárcovskou online výzvu a podpořte spolu se svými blízkými lidi v nouzi! Stačí dobrá vůle a pár kliků! Připojte se k nám také na Facebooku i dalších sociálních sítích a #šiřtedobroonline.

Buďte změnou, kterou chcete vidět kolem sebe

Když máte chuť něco změnit. Ve svém životě i ve světě kolem vás.

Když slavíte narozeniny, svatbu či významnou životní událost a nechcete jen další přebytečné dary.

Když chcete pomoci těm, kteří to opravdu potřebují.

Jak založit dárcovskou výzvu

Dárcovská výzva je skvělý způsob, jak můžete spolu se svými blízkými  iniciovat pozitivní změnu ve světě. Stačí si vybrat dobročinný projekt, který chcete výzvou podpořit. Na platformě Darujme na něj pak můžete jednoduše a bezpečně vybírat potřebné prostředky prostřednictvím sdílení vaší výzvy mezi přáteli. Níže naleznete postup, jak si výzvu založit.

Dejte o vaší výzvě vědět prostřednictvím sociálních sítí či e-mailu vašim známým a v administraci Darujme sledujte, jak narůstá počet darů, jimiž pomůžete konkrétním lidem v nouzi.

  • Buďte kreativní a vymyslete originální název výzvy – inspirujte se například projektem Banglaběž nebo výzvou blogerky Weef.
  • Sepište do formuláře krátké shrnutí toho, proč výzvu zakládáte a proč chcete podpořit zrovna vámi vybraný projekt.
  • Můžete budoucím podporovatelům nabídnout i drobnou odměnu za to, že vaši výzvu podpoří.
  • Nastavte cílovou částku, kterou chcete skrze vaši výzvu vybrat.
  • Pak už jen klikněte na Vytvořit výzvu.

U vybraného projektu klikněte na tlačítko Vyzvat ostatní. Pokud ještě nejste na Darujme zaregistrovaní, můžete tak učinit v tomto kroku.

Na portálu Darujme.cz si vyberte jeden z ADRA projektů, který se vám líbí a který chcete podpořit. Je jen na vás, jestli budete vybírat na vzdělávání dětí v chudých oblastech, pomoci lidem zasaženým přírodní katastrofou či válkou nebo podpoříte činnost našich dobrovolnických center.

BanglaKids-posli-dite-do-skoly

Naši oslavu jsme nechtěli jen prožít a zapomenout, nechtěli jsme si naše jubileum jen užít. Přáli jsme si, aby i druzí lidé měli prospěch z našich narozenin. Při ohlédnutí zpět jsme si uvědomili, že vlastně máme všechno, co k životu potřebujeme, a tak jsme se rozhodli naše kulaté narozeniny oslavit jinak. Zároveň jsme zbavili naše přátele starostí, jaké přání koupit a co vtipného do něj napsat, nebo vymýšlet jaký dárek koupit, aby to nebylo moc a ani málo.

Jitka Chánová, zakladatelka dárcovské výzvy na podporu dobrovolnictví

„Když z Adry přišel nápad, že bych mohl přeběhnout Bangladéš, chvíli jsem si říkal, jestli to nebudou nějací pošuci, nebo tak něco. Ale pokud se trochu vyznám v lidech, tak tihle byli bezvadní, sympaťáci, a tak jsem běžel. Opravdu jsem pak přeběhl Bangladéš od jihu k severu. Díky téhle výzvě jsme vybrali spoustu peněz pro děti z Čalantiky. Oni od té doby děkují mně, ale já bych měl děkovat jim…“

Tomáš Poláček, sportovní redaktor

Chcete založit vlastní výzvu?

Tak do toho! Stačí kliknout na odkaz a vybrat si některý z projektů, který pomáhá lidem v nouzi.

Připojte se k nám a #šiřtedobroonline

Zavřít