Jak pomáháme

Dobrovolnictví

Dobrovolnictví

Mít si s kým popovídat, zasmát se, podělit se o to, co nás tíží. Pro někoho samozřejmost, pro jiné vzácnost. Jako třeba pro děti v dětských domovech, osamělé seniory a seniorky, dlouhodobě nemocné či lidi se zdravotním a mentálním postižením. Právě pro ně jsou tu naši dobrovolníci a dobrovolnice. Prostřednictvím dobrovolnických center po celé republice propojujeme lidi ochotné pomáhat s těmi, kteří pomoc potřebují.

A děláme mnoho dalšího. Provozujeme charitativní ADRA obchody, pořádáme akce pro dobrovolníky a dobrovolnice, organizujeme firemní dobrovolnictví a rozvíjíme zahraniční dobrovolnictví. A když je potřeba, zapojíme se třeba i do šití roušek či roznášení nákupů seniorům.

Dobrovolnická centra

Přinášíme radost do života

seniorům a seniorkám

Děláme společnost osamělým lidem doma i v domovech pro seniory.

dětem

Jsme parťáky na hraní i učení pro děti z dětských domovů či sociálně znevýhodněné děti.

nemocným

Jsme oporou pro dlouhodobě nemocné a lidi na sklonku života.

Lidem se zdravotním postižením

Hendikepovaným lidem umožňujeme kontakt s okolním světem.

DOBROVOLNICTVÍ V ČÍSLECH

15

dobrovolnických center po celé České republice

202

spolupracujících zařízení, kam docházíme

3106

dobrovolnic a dobrovolníků přináší radost

63 378

společně strávených hodin v roce 2020

KDO JSOU NAŠI DOBROVOLNÍCI A DOBROVOLNICE

Společníci, kamarádi a kamarádky, blízcí přátelé i baviči, předčítající i posluchači. Lidé, kteří nezištně věnují svůj čas těm, kteří potřebují přítomnost jiného člověka. Nepracují pro peníze, ale pro radost z pomoci a dobrý pocit v srdci, který je k nezaplacení. Připojte se k nim i vy!

Chcete vědět, jak probíhá dobrovolnická práce v praxi? A co dobrovolníkům a dobrovolnicím taková nezištná činnost přináší? Podívejte se na jejich příběhy.

Chcete se zapojit do dobrovolnictví?

I pouhá hodina vašeho času týdně může přinést radost do života těm, kdo ji nejvíce potřebují. Přidejte se k nám a věnujte se dobrovolnictví!

Zavřít