ADRAběh

adraběh

ADRAběh je naší tradiční benefiční akcí na podporu lidí v nouzi doma i v zahraničí. V minulosti jsme již symbolicky běželi třeba do Mali, Sýrie nebo na Mys Dobré naděje, běželi jsme pro radost dětí i proti samotě seniorů. Letos v květnu oslavíme 20 let od založení našeho prvního dobrovolnického centra ADRA. A tak letošní ADRAběh nese název Nekonečný příBĚH pomoci. A poběžíme jak jinak než pro dobrovolnictví! Těšíme se na vás.

jak adraběh funguje?

V prvním kroku je důležité se registrovat. Základní startovné je 250 Kč, můžete ale přispět i vyšší částkou podle vašeho uvážení. Po registraci pak v daném termínu poběžíte nebo půjdete buď „virtuálně“, tedy budete sbírat kilometry tam, kde zrovna jste, vám příjemným tempem a kdy se vám to hodí. Běžci či chodci s největším počtem naběhaných a nachozených kilometrů budou oceněni dárky od našich firemních partnerů. Zároveň se můžete přidat k některému ze společných výběhů, které se uskuteční hned ve 12 městech napříč republikou. Registrovat se můžete od 8. 4. 2024 až do ukončení ADRAběhu 21. 5. 2024.

kde všude poběžíme?

Letos se s námi můžete potkat ve 12 městech. Těšit se můžete na společný běh či procházku, na mnoha místech ale i na doprovodný program pro děti či drobné občerstvení.

 • 7. 5. v 15:30 Frýdek-Místek, Faunapark Na Příkopě, více zde
 • 9. 5. v 16:00 Kroměříž, Podzámecká zahrada, start u Chrámku přátelství – vchod do tržnice, více zde
 • 9. 5. ve 14:00 Praha, Přístřešek Hostivařský lesopark, více zde
 • 10. 5. v 16:00 Příbram, Areál Nový rybník, více zde
 • 11. 5. v 17:00 Plzeň, Borský park u kašny, více zde
 • 12. 5. v 16:00 Klatovy,  Kolonáda v Mercandiniho sadech, více zde
 • 14. 5. v 16:00 Havířov, okolí řeky Lučiny, start u Altánu, více zde
 • 14. 5. v 16:00 Zlín,  Dobrovolnické centrum ADRA Zlín, Burešov 4886, více zde
 • 14. 5. v 16:00 České Budějovice, Park Stromovka, sraz u Bistra U Tří Ptáků, více zde
 • 15. 5. v 15:00 Valašské Meziříčí, Domov pro seniory, Žerotínova 1568, Valašské Meziříčí, více zde
 • 16. 5. v 17:00 Brno, Park Špilberk, start Zahrada pod hradbami, Hlídka, více zde
 • 19. 5. v 10:00 Ostrava, Dobrovolnické centrum ADRA Ostrava, Martinovská 3247/164, Ostrava Martinov, více zde

Společně jsme již pomohli...

dětem

seniorkám a seniorům

nemocným lidem

hendikepovaným

Časté dotazy

Co znamená virtuální běh?

„Virtuální běh“ neznamená, že poběžíte „jen jako“. Tímto pojmem se označují běžecké výzvy či závody, do kterých se registrujete online, probíhají za daných podmínek a v určeném termínu. Registrovaní běžci ale neběží všichni pohromadě, ale mohou si vybrat, kde a jak běh absolvují. Stejně je to i v případě ADRAběhu. K účasti se přihlásíte na uvedeném odkazu, zaplatíte startovné a v daném termínu můžete vyběhnout (či vyjít) na podporu dobré věci.

Jak soutěžit o ceny?

Pokud rádi závodíte,  naběhané či nachozené kilometry si až do 21. 5. 2024 můžete zaznamenávat na svůj závodnický profil, který se vám automaticky vytvoří při registraci. Vítězem či vítězkou ve své kategorii (žena, muž, dítě) se stává ten, kdo v daném termínu uběhne či ujde nejvíce kilometrů. Pro vítěze máme vždy připraveny i věcné ceny od našich partnerů.

Pro spravedlivé zhodnocení závodu a ocenění 3 nejvýkonnějších sportovců budeme potřebovat, abyste nahrávali pouze časově ohraničené běhy nebo procházky se startem a cílem. Ne tedy celodenní měření všech kroků. Vaše zařízení (chytré hodinky, telefon) by mělo měřit čas, měřit vzdálenost a ideálně měřit podle GPS, krokoměry nedoporučujeme z důvodu velké nepřesnosti. Pokud vám o umístění nejde tolik jako o radost z pohybu, běh nebo chůzi můžete nahrávat jakkoli nebo třeba vůbec. Podrobnější pravidla, jak na virtuální běh, najdete na webu našeho partnera Rozběháme Česko.

Na co putuje výtěžek z ADRAběhu?

Výtěžek z ADRAběhu 2024 poputuje na podporu dobrovolnictví. Dobrovolníci a dobrovolnice ADRA věnují svůj čas a péči dětem v dětských domovech, malým pacientům v nemocnicích, ukrajinským dětem, dětem ze sociálně slabších rodin i hendikepovaným a jinak znevýhodněným dětem. Dále dochází do domovů pro seniory, nemocnic, léčeben pro dlouhodobě nemocné a mnoha dalších zařízení. Dobrovolníci věnují svůj čas zcela nezištně a zadarmo. Na co tedy putují vybrané prostředky? Spolupracuje s námi každoročně kolem 3000 dobrovolnic a dobrovolníků. A koordinace takového množství lidí něco stojí. ADRA nové dobrovolníky aktivně vyhledává, školí, pojišťuje a především propojuje s těmi, kdo jejich pomoc potřebují. A právě na to byl využijeme výtěžek ze startovného ADRAběhu 2024.

Jak se mohu přihlásit?

Registrovat se můžete prostřednictvím formuláře na webu našeho partnera Rozběháme Česko od 8.4.2024 až do ukončení ADRAběhu 21. 5. 2024. V rámci registrace vyplníte potřebné údaje, vyberete si svou kategorii (žena, muž, dítě) a zda chcete běžet pouze „virtuálně“ nebo se zúčastníte i některého ze společných běhů. Pak už jen kartou či převodem zaplatíte startovné a je to.

aktuality o adraběhu

běží s námi

Partneři akce

Zavřít