ADRAběh

adraběh

ADRAběh je naší tradiční benefiční akcí na podporu lidí v nouzi doma i v zahraničí. V minulosti jsme již symbolicky běželi třeba do Mali, Sýrie nebo na Mys Dobré naděje, běželi jsme pro radost dětí i proti samotě seniorů. Kam a proč poběžíme příště? Nechte se překvapit v květnu 2024!

jak adraběh funguje?

V 1. kroku je důležité se registrovat. Základní startovné je 250 Kč, můžete ale přispět i vyšší částkou podle vašeho uvážení. Po registraci můžete v daném termínu běhat nebo chodit VIRTUÁLNĚ, tedy sbírat kilometry tam, kde zrovna budete, vám příjemným tempem. Běžci či chodci s největším počtem naběhaných a nachozených kilometrů se můžou těšit na ceny od našich partnerů. Přesná pravidla, jak na virtuální běh, najdete zde. Zároveň se s námi můžete potkat na některém ze společných výběhů napříč republikou! Kde všude se příště poběží vám dáme včas vědět.

kde všude se běhalo?

 • Brno, 18. května v 16:00, Medlánky, Omni Café, 2,7 km a 5,4 km, více informací
 • České Budějovice – ADRAběh pro Tamarku, 1. června v 16:00, park Stromovka, bistro U Tří Ptáků, 1, 3 nebo 5 km, více informací
 • Frýdek-Místek, 24. května v 16:00, Faunapark FM – podél řeky, 4,8 km běh nebo 1 km chůze, více informací
 • Havířov, 25. května v 16:00, Havířov – podél řeky Lučiny, 5 km běh nebo 1 km chůze, více informací
 • Klatovy, 28. května v 16:00, Kolonáda, 5 km běh nebo 1 km chůze, více informací
 • Kroměříž, 25. května v 16:00, Podzámecká zahrada, 5 km běh nebo 1 km chůze, více informací
 • Ostrava, 20. května v 10:00, Dobrovolnické centrum, Ostrava-Třebovice, 3, 5 nebo 8 km, více informací
 • Plzeň, 19. května v 17:00, Borský park (start: u pítka Borský park), 5 km běh nebo 1 km chůze, více informací
 • Praha, 30. května ve 14:00, Hostivařský lesopark, 7 km běh nebo 3,5 km chůze, více informací
 • Příbram, 26. května v 16:00, Dvořákovo nábřeží – Obora, 5 km běh nebo 1 km chůze, více informací
 • Rožnov pod Radhoštěm, 31. května ve 14:30, Městský park, 2,5 nebo 5 km, více informací
 • Zlín, 30. května v 18:00, Burešov a okolí (start u Galaxie – zábavní park), 1 nebo 4 km, více informací

Společně jsme již pomohli...

dětem

seniorkám a seniorům

nemocným lidem

hendikepovaným

Časté dotazy

Co znamená virtuální běh?

„Virtuální běh“ neznamená, že poběžíte „jen jako“. Tímto pojmem se označují běžecké výzvy či závody, do kterých se registrujete online, probíhají za daných podmínek a v určeném termínu. Registrovaní běžci ale neběží všichni pohromadě, ale mohou si vybrat, kde a jak běh absolvují. Stejně je to i v případě ADRAběhu. K účasti se přihlásíte na uvedeném odkazu, zaplatíte startovné a v daném termínu můžete vyběhnout (či vyjít) na podporu dobré věci.

Měří se při ADRAběhu čas či uběhnutá vzdálenost?

Pokud rádi závodíte,  naběhané či nachozené kilometry si můžete zaznamenávat na svůj závodnický profil, který se vám automaticky vytvoří při registraci. Vítězem či vítězkou ve své kategorii (žena, muž, dítě) se stává ten, kdo v daném termínu uběhne či ujde nejvíce kilometrů. Pro vítěze máme vždy připraveny i věcné ceny od našich partnerů. Pro spravedlivé zhodnocení závodu a ocenění 3 nejvýkonnějších sportovců budeme potřebovat, abyste nahrávali pouze časově ohraničené běhy nebo procházky se startem a cílem. Ne tedy celodenní měření všech kroků. Vaše zařízení (chytré hodinky, telefon) by mělo měřit čas, měřit vzdálenost a ideálně měřit podle GPS, krokoměry nedoporučujeme z důvodu velké nepřesnosti. Pokud vám o umístění nejde tolik jako o radost z pohybu, běh nebo chůzi můžete nahrávat jakkoli nebo třeba vůbec. Podrobná pravidla najdete zde.

Na co putuje výtěžek z ADRAběhu?

Výtěžek z ADRAběhu 2023 putoval na podporu dobrovolnictví především u dětí. Dobrovolníci a dobrovolnice ADRA věnují svůj čas a péči dětem v dětských domovech, malým pacientům v nemocnicích, ukrajinským dětem, dětem ze sociálně slabších rodin i hendikepovaným a jinak znevýhodněným dětem. Dále dochází do domovů pro seniory, nemocnic, léčeben pro dlouhodobě nemocné a mnoha dalších zařízení. Dobrovolníci věnují svůj čas zcela nezištně a zadarmo. Na co tedy putují vybrané prostředky? Jen v loňském roce jich s námi pomáhalo 4632. A koordinace takového množství lidí něco stojí. ADRA dobrovolníky a dobrovolnice vyhledává, školí, pojišťuje a především propojuje s těmi, kdo jejich pomoc potřebují. A právě na to byl využit výtěžek ze startovného ADRAběhu 2023. Koho podpoříme příště? Nechte se překvapit.

Jak se mohu přihlásit?

Registrovat se můžete prostřednictvím formuláře na webu našeho partnera Rozběháme Česko. Datum spuštění registrací pro příští ročník včas ohlásíme na našem webu a sociálních sítích. V rámci registrace vyplníte potřebné údaje, vyberete si svou kategorii (žena, muž, dítě) a zda chcete běžet pouze „virtuálně“ nebo se zúčastníte i některého ze společných běhů. Pak už jen kartou či převodem zaplatíte startovné a je to.

aktuality o adraběhu

Partneři ADRAběhu 2023

Běželi s námi

Chcete podpořit dobrovolnictví jinak?

Běh ani procházky nejsou vaší parketou, ale myšlenka dobrovolnictví je vám blízká? Podpořte sbírku a zajistěte tak osamělým lidem společnost našich dobrovolnic a dobrovolníků.

Zavřít