Kvůli uzavřeným školám čelí náš vzdělávací systém velké výzvě. Domácí výuka obnáší mnohá specifika a vyrovnat se s nimi je obtížné pro všechny zúčastněné – rodiče, žáky i pedagogy. Na oddělení vzdělávání jsme se rozhodli neházet flintu do žita a zkusit najít na nastalé situaci i nějaká pozitiva.

Vytvřoili jsme proto několik online lekcí o globálních souvislostech. Nyní je více než kdy dříve patrné, jak úzce je náš svět propojený a nakolik je náš blahobyt závislý na přírodě a okolních podmínkách. Pojďme se o těchto souvislostech něco dozvědět! V našich nových lekcích najdete videa, texty, odkazy na zajímavé stránky a mnoho dalšího. Ale především – najdete v nich mnoho užitečných informací o světě kolem nás.

Věděli jste, že v japonštině existuje stejný výraz pro „krizi“ jako pro „příležitost“?

Ano, je to tak. I když je to leckdy obtížné pozorovat, krizové situace nám přinášejí i mnoho dobrého. Umožňují nám ohlédnout se a uvědomit si skutečnosti, které nám při každodenním shonu unikají. Můžeme tak objevit mnoho o sobě a o světě kolem nás. A ještě se u toho něco nového naučit.

Díky současné epidemii je celý náš vzdělávací systém odkázán na online prostor. Taková změna je jistě krize pro současné výukové metody, zároveň ale obrovská příležitost výuku zpestřit a začlenit do ní nové nástroje a platformy, kterých na internetu najdeme nespočet. Chce to jen trochu odvahy!

 

Tak směle do toho – zde naleznete lekce pro: 

 

 

Další materiály a lekce naleznete zde.