BAVÍ VÁS KOMIKS, RÁDI MALUJETE NEBO KRESLÍTE? ZAJÍMAJÍ VÁS PROBLÉMY DNEŠNÍHO SVĚTA? SOUTĚŽTE S NÁMI A INSPIRUJTE OSTATNÍ! 

Již podeváté dáváme možnost začínajícím komiksovým kreslířkám a kreslířům zapojit se do soutěže o nejlepší komiksy na témata inspirované 17 Cíli udržitelného rozvoje. Mezi cíle patří snižování chudoby, zajištění zdravého života a vzdělání pro všechny, rovnost pohlaví, udržitelná produkce a spotřeba a ochrana života na Zemi. Soutěží se v kategoriích Bezpečný svět, Férová společnost, Kvalitní život, Naše planeta a Odpovědný rozvoj. Témata jsou to široká a své si v nich najde každý.

A kdo se může soutěže zúčastnit?

Žákyně a žáci základních i středních škol, třídní kolektivy nebo jednotlivci. I v tomto roce vyhlašujeme hned dvě věkové kategorie. První je ohraničena věkem od 10 do 14 let, v té druhé mohou soutěžit všichni od 15 do 20 let.  

Inspiraci ani technice meze neklademe! Tužky, fixy, pastelky, koláže stejně tak jako počítačová grafika, i tak může váš komiks vypadat. Jediný požadavek je dodržet formát A3. Více pravidlech soutěže si můžete přečíst zde a vaše případné posílejte na panplanetka@adra.cz, jehož asistentky vám rády odpoví.

Pro autorky a autory 30 oceněných komiksů jsou připraveny hodnotné nejen komiksové ceny. Již nyní můžeme přislíbit dary od našich věrných podporovatelů Albi a CREW. Získat můžete také výtvarné potřeby z Teta Běta v celkové hodnotě přes 20 tisíc. Odměnou pro oceněné je komiksový workshop a vernisáž a výstava jejich děl, která bude letos probíhat v prostorách Vodárenské věže na Letné v Praze. To vše i díky podpoře České rozvojové agentury.

 Jak vypadaly minulé ročníky?

Všechny oceněné komiksy si můžete prohlédnout v online galerii na webu soutěže.

Sledujte nás na sítích a neprošvihněte žádnou novinku!