BAVÍ VÁS KOMIKS, RÁDI MALUJETE NEBO KRESLÍTE? ZAJÍMAJÍ VÁS PROBLÉMY DNEŠNÍHO SVĚTA? SOUTĚŽTE S NÁMI A INSPIRUJTE OSTATNÍ! 

Už poosmé dáváme možnost začínajícím komiksovým kreslířkám a kreslířům zapojit se do soutěže o nejlepší komiksy na témata inspirované 17 Cíli udržitelného rozvoje. Mezi cíle patří snižování chudoby, zajištění zdravého života a vzdělání pro všechny, rovnost pohlaví, udržitelná produkce a spotřeba a ochrana života na Zemi. Soutěží se v kategoriích Bezpečný svět, Férová společnost, Kvalitní život, Naše planeta a Odpovědný rozvoj. Témata jsou to široká a své si v nich najde každý.

 

A kdo se může soutěže zúčastnit?

Žákyně a žáci základních i středních škol, třídní kolektivy nebo jednotlivci. I v tomto roce vyhlašujeme hned dvě věkové kategorie. První je ohraničena věkem od 10 do 14 let, v té druhé mohou soutěžit všichni od 15 do 20 let.  

Inspiraci ani technice meze neklademe! Tužky, fixy, pastelky, koláže stejně tak jako počítačová grafika, i tak může váš komiks vypadat. Jediný požadavek je dodržet formát A3. Více pravidlech soutěže si můžete přečíst zde a vaše případné dotazy zodpoví koordinátorka soutěže Petra.  

Pro autorky a autory 30 oceněných komiksů jsou připraveny hodnotné nejen komiksové ceny. Do soutěže je věnovali naši věrní podporovatelé: Albi, Country Life, CREW, Fruitissimo, Nakladatelství HOSTNakladatelství Zanir. Získat můžete také výtvarné potřeby z Teta Běta v celkové hodnotě přes 20 tisíc. Odměnou pro oceněné je komiksový workshop a vernisáž a výstava jejich děl. To vše i díky podpoře České rozvojové agentury.

Jak vypadaly minulé ročníky?

Všechny oceněné komiksy si můžete prohlédnout v online galerii na webu soutěže.

 

Loni soutěžilo přes 350 komiksových děl. Můžeme se letos těšit i na ten váš? Svůj komiks nám můžete poslat do 31.10.2023