Již potřetí se ADRA zúčastní multižánrového křesťanského festivalu UNITED (21.-23.srpna) ve Vsetíně. Letos přímo jako jeden z partnerů festivalu. Účastníci tak budou moci navštívit v centru festivalového dění, na street scéně, slumový přístřešek postavený podle skutečných slumových příbytků v bangladéšské Dháce. Dozvědí se tak, jak se některým lidem v Bangladéši žije a jak je to v Bagladéši se vzděláním. Do života lidí je uvedou vypravěči z občanského sdružení Storytelling v rámci doprovodného programu.

Organizace ADRA provozuje v Bangladéši, konkrétně ve slumu Čalantika vzdělávací centrum pro předškoláky. To funguje díky podpoře českých a slovenských dárců. Rozeznat písmenka, číslice, alespoň trochu číst, psát a počítat. To vše musí dítě v Bangladéši zvládnout ještě před nástupem do základní školy. Předškolní příprava je proto nezbytná. Více o vzdělávacím centru ve slumu Čalantika a konkrétních možnostech zapojení se do projektu se dočtete zde. Přímo na festivalu na všelijaké otázky ráda odpoví koordinátorka projektu Jarmila Szkutová.

Náš vzdělávací projekt Opravdový svět spojil síly s profesionály-vypravěči z občanského sdružení Storytelling. V pátek 22. srpna v čase 12:30-15:00 se tak můžete v rámci doprovodného programu těšit na workshop spojený s výprávěním, díky němuž zažijete Bangladéš jinak. Více nebudeme prozrazovat. Nechte se překvapit. Těšíme se na Vaši účast!

O festivalu UNITED čtěte více zde.