ZŠ a ZUŠ Jablonné v Podještědí letos usiluje o titul Světová škola, ale už teď má být na co hrdá. Ve středu 24. dubna proběhla ve školních tělocvičnách a přilehlých prostorech charitativní akce „Sportuj pro Afriku“, čímž vyvrcholil několikaměsíční maraton příprav.

Na návštěvníky čekaly sportovní aktivity (chůze na chůdách, trefování branek nebo obří lví tlamy, překážková dráha nebo kroket), bohaté občerstvení, ale také řada informací k projektu. Po skončení odpolední sportovní části odpoledne přišla druhá část v podobě divadelního představení Matarajio Literárně-dramatického oddělení ZUŠ pod vedením Shalom Eleonory Raichové.

Akce byla benefiční. Jejím cílem bylo podpořit masajskou školou Maasai Academy prostřednictvím nadačního fondu Asante Kenya. Jeho zakladatelka Lejla Abbasová byla na akci hostem a vedla besedu pro žákyně a žáky.

Během dne se podařilo vybrat 15 978,- Kč a nemusí to být zdaleka částka konečná. Školní projekt „Sportuj pro Afriku“ můžete podpořit i vy a to ve veřejné sbírce prostřednictvím tohoto odkazu.

Pokud uvažujete o tom, že by i vaše škola mohla být světová, brány programu Světová škola jsou otevřené. Více o tom, jak se zapojit najdete na webu www.svetovaskola.cz. Vaše dotazy ráda zodpoví koordinátorka programu Petra Svatková.