V letošním roce trháme rekordy! Do osmého ročníku Komiksové soutěže ADRA bylo zasláno neuvěřitelných 631 komiksů. Toto číslo je téměř dvojnásobek roku předchozího a naznačuje, že komiksová soutěž se stává rok od roku oblíbenější, z čehož máme v Oddělení globálního vzdělávání ADRA velkou radost. 

Stejně jako v předchozích letech se soutěže zúčastnili umělci a umělkyně ve věku 10–20 let z celého Česka. Ztvárněná témata již tradičně vycházejí z Cílů udržitelného rozvoje a byla rozdělena do dvou věkových kategorií 10–15 let a 16–20 let.

Díla jsou opravdu podařená, jak obsahově, tak vizuálně a naše odborná porota tak měla velice těžký úkol, vybrat pouze 30 nejzajímavějších. Pojďte se společně s námi podívat, jak se svého úkolu zhostila a navštivte Výstavu oceněných děl komiksové soutěže.

A kam máte dorazit? Do pražského Café Therapy (www.cafe-therapy.cz), kde výstavu můžete navštívit až do 31.12.

Více o Komiksové soutěži ADRA a aktuální informace najdete na webu www.komiksovasoutez.cz, nebo jejím instagramovémfacebookovém profilu.

NEMŮŽETE SE VÝSTAVY VÍTĚZNÝCH KOMIKSŮ DOČKAT?

Zkraťte si čekání a navštivte naši virtuální komiksovou výstavu. Ta je dostupná zdarma a obsahuje celkem dvacet komiksů na téma Odpovědná výroba a spotřeba a Nerovnosti mezi námi. Pojďte se s námi „projít“ po online výstavě a pomocí komiksových děl se zamyslet nad těmito tématy pohledem chlapců a děvčat od 10 do 20 let, kteří se v minulých letech zúčastnili Komiksové soutěže ADRA.