Vychází třetí číslo časopisu SLOVÍČKO. Jmenuje se Jako já a je opět ke stažení zdarma.

Časopis je určený především pro děti s odlišným mateřským jazykem (OMJ). SLOVÍČKO může být skvělým zdrojem informací a vzdělávání. Nabízí dětem, které se učí český jazyk, jedinečnou příležitost zlepšit jazykové schopnosti a současně se bavit. Hravé úkoly, obrázky, básničky, komiksy nebo příběhy jsou navrženy tak, aby děti mohly snadno pochopit nová slova a fráze a používat je v praxi. Vysvětluje, jak používat slova v různých kontextech a zlepšovat tak  jazykové schopnosti.

Nové třetí číslo „Jako já“ se snaží dětem ukázat, že i když jsme odlišní, máme mnoho společného. Je zaměřeno na to, jak jsme si my lidé navzájem podobní, ačkoli pocházíme z různých zemí a máme různé kultury a jazyky.

Ve třetím čísle se společně podíváme na to, jak bydlí děti v různých koutech světa. Dozvíte se o tom, jak byl partou kamarádů ze Skate World Better postaven skatepark na Mosambiku. Tento příběh vám ukáže, jak se díky spolupráci lidí z různých zemí může postavit něco, co může přinést radost a zábavu dětem po celém světě. Už tradičně je časopis doplněn o vítězné komiksy z Komiksové soutěže ADRA. Ty se tentokrát věnují tématům rozdílům ve společnosti a rovnosti.

O časopise se více dozvíte na jeho webu, odkud si také můžete bezplatně stáhnout jeho třetí číslo „Jako já“ . Najdete ho ZDE.

Oceníme zpětnou vazbu na náš časopis, a to jak od vás, tak i od vašich žáků. O čem by si v časopise chtěli číst? Co jim zde chybí? Mají nějaké návrhy na zlepšení? Napište nám!