Již zítra, ve čtvrtek 30.10. od 18:00, se koná vernisáž výstavy s názvem Opravdový svět. Vernisáž v prostorách Pracovny (Vlkova 36, Praha 3) odstartuje devátý ročník stejnojmenné výstavy. Na vernisáži se můžete těšit také na skvělé představení Storytelling o životě v jednom slumu v Bangladéši.

Vystavena budou vybraná díla žáků, kteří se rozhodli zhostit nelehkého úkolu a zapojit se do výtvarné soutěže. Účastníci letošního ročníku se zamýšleli nad otázkami jako: Jaká je celá pravda týkající se věcí, které denně užíváme?; Jak jsou naše životy doopravdy spojené s lidmi z jiných zemí?; Jak věci v našem světě doopravdy fungují?; Co je důležité a dotýká se nás, ale co lidé často nevědí?.

Na tyto otázky hledali odpovědi se svými spolužáky a učiteli. Podmínkou totiž bylo, že na jednom díle musí pracovat minimálně dva žáci. „Naším cílem bylo nejen to, aby se žáci zamysleli nad tématy, ale také, aby pracovali ve skupinách, sdíleli si svoje nápady a zrealizovali je ve formě společného díla,“ vysvětluje Filip Rosenkranc, koordinátor výtvarné soutěže. Žáci se tohoto úkolu zhostili se ctí, některá díla tvořily více než desetičlenné skupiny žáků.

Nezbytnou součástí každého díla byl také popis toho, jak společná práce žáků probíhala, proč si vybrali to které téma, co je na práci těšilo, co bylo obtížnější a díky čemu se jim podařilo dílo dovézt do úspěšného konce.

Jak se jim práce dařila? Nejlépe se přijďte sami podívat na vlastní oči!

Vernisáž: čtvrtek 30.10.2014 od 18:00 v Pracovně (Vlkova 36, Praha 3)

Doba konání výstavy: 30.10.-27.11.

Doprovodný program:

Čtvrtek 6.11. 18-20 hod. – Občanská společnost v Barmě. Přednáška a diskuse se dvěma hosty z Barmy.

Čtvrtek 13.11. 18-20 hod. – Vzdělávání ve slumech v Bangladéši. Představení Storytelling, workshop, diskuse.

Středa 19.11. 18-20 hod. – Workshop a diskuse na téma „Potraviny, my a svět.“ Probíhá v rámci Global Education Week.