Co mají společného hrad Točník a Oddělení globální vzdělávání ADRA? 
VENKOVNÍ KOMIKSOVOU VÝSTAVU!

Letos jsme si pro Vás kromě již tradiční Komiksové soutěže ADRA připravili několik komiksových výstav. O Putovních komiksových výstavách jsme Vás již informovali v předchozích aktualitách, nyní přicházíme s venkovní komiksovou výstavou.  

Letos proběhne již 8. ročník Komiksové soutěže ADRA. Jedná se o soutěž, která je určena pro žáky ve věku deset až dvacet let a zaměřuje se na témata Cílů udržitelného rozvoje. Za minulých sedm ročníků se objevilo velké množství zajímavých a pěkných komiksů. Rozhodli jsme se proto uspořádat v letošním roce z nejpovedenějších a nejzajímavějších děl komiksové výstavy.  

Venkovní komiksová výstava nese téma Nerovnosti mezi námi a obsahuje celkem deset komiksů a doprovodné materiály. Najít dostatek vhodných komiksů nebyl problém, ale nalézt ideální místo pro instalaci výstavy byl oříšek. Nakonec se vše podařilo vyřešit a díky podpoře kastelána Petra Zemánka se na výstavu můžete těšit v překrásných historických prostorách hradu Točník, a to až do konce září. 

Spojte rodinný výlet s návštěvou hradu Točník a návštěvu hradu Točník se zamyšlením se nad problematikou nerovností mezi námi. A zjistěte, jak na tuto problematiku nahlížejí žákyně a žáci základních a středních škol, jakožto začínající komiksové umělkyně a umělci.

Venkovní komiksová výstava je součástí projektu Promluv k světu bublinou. Děkujeme České rozvojové agentuře za to, že můžeme výstavu uskutečnit a kastelánovi hradu Točník Petru Zemánkovi za jeho podporu.