TOP 10 globálního vzdělávání

TOP 10 globálního vzdělávání
Globální vzdělávání nás směřuje k přijetí zodpovědnosti za vytváření světa, kde mají všichni lidé možnost žít důstojný život. Nejde ale jen o to komplexně nahlížet na jednotlivé procesy a složitá témata, globální vzdělávání se zaměřuje také na principy a hodnoty. Usiluje totiž o to, abychom se mohli a chtěli aktivně podílet na samotném řešení.
Spolupráce jako cesta
Doposud byla většina metodických a dalších materiálů k nalezení u samotných organizací nebo na společném webu www.globalnivzdelavani.cz. Fairtrade Česko a Slovensko již v roce 2020 přišlo s prvním pokusem posbírat osobní a aktuální tipy na globální vzdělávání do materiálu TOP 5 globálního vzdělávání. Organizací věnujících se globálnímu vzdělávání však přibývá a tipy za uplynulých 5 let zastaraly. Fairtrade Česko a Slovensko se proto díky spolupráci s 10 organizacemi věnujících rozhodlo pro vytvoření nového materiálu!
Nový přehled TOP 10 globálního vzdělávání přináší aktuální výběr tipů od expertů z 10 nejvýznamnějších organizací, které se u nás věnují globálnímu vzdělávání. Jedná se o nevládní neziskové organizace ADRA, Agora CE, ARPOK, Člověk v tísni, Fairtrade Česko a Slovensko, Charita Česká republika, INEX, Jeden svět na školách, NaZemi a Na mysli. Každá organizace v přehledu zmiňuje své typy do globálního vzdělávání . Celkem se jedná o 44 tipů globálního vzdělávání! Od osvětových kampaní, přes online kurzy, soutěže, hry a výstavy po metodické materiály.