Summit Světových škol letos proběhne online v úterý 15. června. Představí konkrétní příběhy a osudy lidí z celého světa, kterých se dotýká probíhající klimatická změna. Součástí dopoledního programu bude záznam ze slavnostního vyhlášení a ocenění nově certifikovaných škol programu Světová škola.

Ke sledování se můžete dopoledne připojit i s celou třídou! Dopolední program je vhodný od 5. ročníku výše. Můžete se těšit na zajímavé příspěvky, diskuse, příběhy žáků, studentů, pedagogů a škol. Díky využití různých aplikací se budou moci sledující aktivně zapojit – psát dotazy na hosty, odpovídat na kvízové otázky, povídat si s hosty i s kolegy či spolužáky.

Odpoledne budou následovat dva bloky workshopů pro pedagogy a budoucí pedagogy. Od 16 hodin povedou naše lektorky Alena Kohoutová a Lenka Kostelecká workshop Mali: příležitost k pomoci i ke vzdělávání, který je doporučen pro vyučující 2. stupně ZŠ a SŠ a budoucí pedagogy. Podíváme se do Sahelu – rozsáhlé oblasti na jih od Sahary známé pro drsné klimatické podmínky i problematickou bezpečnostní situaci. Jaké jsou příčiny krize, o které se v Česku tak málo ví? Jak může česká neziskovka podpořit řešení místních problémů? A jak se dá tato relativně vzdálená problematika využít při výuce?

Těšíme se na online setkání s vámi i s vašimi žáky!

Více o akci a podrobný program najdete ZDE.