Nový školní rok se blíží, a pro mnohé pedagogy nastává rušné období. Na poslední srpnový týden jsme si (nejen) pro ně připravili soutěž.

Pravidla soutěže

Soutěže se může zúčastnit každý nad 18 let, který správně (a co nejnápaditěji) odpoví na otázku „Jaký je rozdíl mezi veganskou kůží a klasickou koženkou?“ a odpověď nám pošle do zpráv na Facebookové stránce či ji napíše do komentářů pod soutěžní příspěvek (případně odpoví pod obdobným instagramovým příspěvkem či napíše na Instagramu soukromou zprávu).

Soutěž trvá od úterý 25. srpna do pondělí 31. srpna do přesného poledne (12:00). 

Ze správných odpovědí vybereme jednoho výherce, který od nás obdrží Pedagogický diář v hodnotě 1500,- korun. Více informací o diáři najdete zde: https://www.pedagogickydiar.com/.

Výherce kontaktujeme prostřednictvím facebookové (případně instagramové) zprávy.

Soutěž pořádá ADRA, o. p. s., se sídlem v Markova 600/6, 158 00 Praha, IČO 61388122.

Účastí v soutěži uděluje soutěžící organizaci ADRA, o. p. s., souhlas se zpracováním osobních údajů. 

 

A proč jsme se rozhodli navázat s Pedagogickým diářem spolupráci?

Ukázalo se totiž, že mnohé z našich cílů jsou společné. Proč tedy netáhnout za jeden provaz?

Líbí se nám, že autoři projektu si s podobou diáře vyhráli nejen obsahově, ale i formou. Kalendář, organizér, zápisník – to v diáři asi nikoho nepřekvapí. Tenhle má ale i navigační samolepky, prostor pro plánování, úkolníček a co nejeden pedagog jistě ocení, antistresové omalovánky.

 

                                 

Co ale myslíme tou formou? Baví nás, že se autoři řídí zásadami Slušné firmy. Diář je vyrobený z recyklovaného papíru a veganské kůže, v dílně českého papírnictví PAPELOTE. A z každého prodaného výtisku jde 200 Kč na podporu projektu „Lepší škola pro všechny“, který pomáhá k zvyšování vzdělávacích šancí českých dětí ohrožených chudobou. Když v našich vzdělávacích programech mluvíme o udržitelnosti a odpovědném chování firem, máme na mysli přesně tohle.

Na návrhu a tvorbě diáře se podílelo několik desítek učitelů a také některé vzdělávací organizace – Asociace lesních mateřských školek, Inspirace učitele, Intuitivní pedagogika, JOB – spolek pro inovace, Montessori ČR, Svobodaučení.cz a Škola bez poražených. A samozřejmě také ADRA – my jsme pro diář zpracovali krátké texty k významným světovým dnům, na něž mohou učitelé navázat výukou o globálních souvislostech. Tak ho omrkněte na www.pedagogickydiar.com.