Zatímco někdo ještě vesele podniká prázdninové akce, pro mnohé z Vás pedagogů už začíná školní rok. Vracíte se do svých kabinetů a sboroven, oprašujete prach na svých zápisnících a židlích, počítáte, kolik zbylo kříd od posledního předprázdninového zvonění, nadepisujete štítky nových třídnic a psychicky se připravujete na všudypřítomný hluk na chodbě o přestávkách. 

Neziskové organizace v ČR zabývající se globálním rozvojovým vzděláváním otevírají pestrou nabídku seminářů právě pro Vás. Můžete se například seznámit s tím, jak do výuky začlenit mimořádné události v globálních souvislostech, náboženská témata a otázky s nimi spojené, kontroverzní a komplexní témata nebo jak mluvit o stereotypech ve výuce celospolečenských témat. Nabízené semináře zahrnují i specifické a velmi aktuální problematiky jako potravinová bezpečnost, lidská práva, aktivní občanství či klimatické změny. Naleznete zde i odkazy na volně přístupné metodologické a jiné příručky, týkající se rovněž témat globálního rozvojového vzdělávání.

Vyberte si z následujícího dokumentu ty, které pro Vás bude mít největším přínos, a sdílejte dál se svými kolegy. Pro objednání kontaktujte odpovídající organizace.

Přejeme Vám obohacující chvíle nejen na seminářích, ale i v průběhu celého školního roku 2017/2018!

Tým Opravdového světa