Až do poloviny září se můžete svou mateřskou, základní nebo střední školu připojit  k projektu Světová škola. Jeho základní filozofie podporuje vzdělávání a přípravu žáků na reálný život v globalizovaném světě. Opírá se o jednoduchou metodologii tří kroků: uč se – zjišťuj – jednej.

Proč se zapojit?

Účast v projektu vám nepřinese jen metodickou podporu, prestižní ocenění, možnost konzultací globálních témat nebo účast na zajímavých vzdělávacích akcích, ale především možnost se se svými žáky aktivně zapojit do dění ve svém okolí. Hlavním cílem Světové školy je vzbudit zájem o lokální problémy s globálním přesahem. Učí žáky přemýšlet v kontextech. Ukazuje jim, že i malé akce mohou mít velké dopady a že i oni sami jsou hybateli projektů, díky nimž získávající více zodpovědnosti a samostatnosti.

Úspěchy světových škol

Co se novým světovým školám v loňském roce podařilo? Uspořádaly Laskavou kavárnu a vybraly 77 777 Kč pro Ukrajinu, zorganizovaly happening k revitalizaci Komenského náměstí v Děčíně, uklidily okolí Heřmanického rybníka v Ostravě, podpořily psí útulek, uspořádaly swap, pochod pro Tibet, zlepšily povědomí o psychických problémech žáků nebo zachraňovaly užovku podplamatou.

Potřebujete více informací?

Chcete vědět, co vše účastí získáte? Srdečně vás zveme na informační webinář programu Světová škola, který se uskuteční 30. srpna 2022 od 14 do 15 hodin. Přihlásit se můžete zde ZDE.

Webinář vás seznámí s hlavními cíli projektu a metodickými přístupy, na nichž je založen. Zjistíte, jak se jako škola nebo učitelé můžete zapojit, a jaké jsou podmínky účasti.  Konkrétněji se dozvíte, jakou podporu v projektu získáte a jak bude probíhat naše spolupráce ve školním roce 2022/2023.

Titulem Světová škola se v České republice nyní pyšní 115 škol. Tou příští může být právě ta vaše!

Do programu je možné se přihlásit až do 15. září 2022. Nejlépe tak učiníte prostřednictvím přihlašovacího formuláře.

Více informací o programu získáte také na webu www.svetovaskola.cz. Vaše případné dotazy ráda zodpoví koordinátorka programu Petra Svatková. Kontaktovat ji můžete telefonicky na čísle 734 350 031 nebo prostřednictvím e-mailu petra.svatkova@adra.cz.