Jaká je celá pravda schovaná za věcmi, které denně užíváme? Co je důležité a dotýká se nás, ale co lidé často nevědí? Jak jsou naše životy doopravdy spojené s lidmi z jiných zemí? Nad těmito otázkami se budou zamýšlet žáci základních a letos poprvé i studenti středních škol. Mohou si vybrat z několika konkrétních témat a vybranou formou ztvárnit opravdovost našeho světa. Školy mají možnost přihlásit díla žáků do do 6.5.2014.

Žáci 1. stupně mohou vytvořit papírový plakát nebo komiks. Na 2. stupni se bude pracovat na počítačích, vznikat budou fotoreportáže, komiksy nebo plakáty. Stejná digitální díla budou vytvářet i studenti středních škol. Namísto tvorby plakátu však budou mít možnost natáčet videa.

Do soutěže se mohou přihlásit školní kolektivy o minimálně deseti členech. Tři vybraná díla z každé z osmi kategorií, které vybere porota, budou v červnu vystavena v pražské Barevné kavárně a jejich autoři získají pro svoji školu jeden vzdělávací program z naší nabídky zdarma. Osm absolutních vítězů pak získá poukázky na hodnotné ceny a budou pozváni na slavnostní zahájení výstavy se zajímavými hosty.

Pro inspiraci při pátrání po opravdovosti našeho světa můžete využít našich programů globálního a rozvojového vzdělávání, které Vám při této příležitosti nabízíme se slevou.

Podrobnosti o soutěži si můžete přečíst zde.