I letos se děti mohly přihlásit na dva letní příměstské tábory, které už pátým rokem organizovali lektoři a lektorky z programu rozvojového vzdělávání PRVák humanitární organizace ADRA. První tábor se konal ve spolupráci s Dobrovolnickým centrem Lékořice v termínu 15. až 19. srpna 2011 v areálu Thomayerovy nemocnice, druhý o týden později v Kulturním centru Zahrada. Celkem se zúčastnilo 91 dětí.

Děti se spolu s lektory vydaly kolem světa hledat ztracené části kouzelné mandaly. Ta se kdysi nacházela v barmském chrámu ve městě Mandalay a plnila lidem dobrého srdce jejich přání. Jednoho dne však přišel zlý duch, který chtěl mít mandalu jen pro sebe. Mandala mu ale jeho přání neplnila, a tak se zlý duch rozzlobil, rozbil ji na kousky, které rozmetal po pěti zemích světa. Děti se tedy na žádost barmského mnicha vydaly do světa, aby mandalu daly dohromady a ona mohla znovu plnit lidská přání.

V šesti dnech měly děti ve věku 6 až 12 let  možnost formou společných her navštívit pět zemí a to Ukrajinu, Indii, Barmu, Zambii a Libanon a dozvědět se, jak se v těchto státech žije místním obyvatelům. Každý den je provázel jiný průvodce, jednou to např. byla indická bohyně Párvátí, jindy zase zambijský šaman. Na začátku každého dne děti hrály interaktivní hru, díky které získaly základní informace o dané zemi. Poté je čekala celá řada úkolů od přípravy divadelního představení, luštění hádanek až po tvorbu abecedy. Na konci každé ,,cesty“ si zapsaly svoje zážitky do cestovatelských deníčků.

Více informací a ohlasy dětí i rodičů naleznete zde.