Hra Farmář třetího světa (anglicky 3rd World Farmer) je počítačová online hra, která simuluje některé z problémů, kterým země třetího světa čelí. Dostanete v ní na starosti africkou farmu a velice brzy stanete před obtížnými rozhodnutími, před jakými stojí v reálném světě miliony lidí.

Pokud se do této výzvy pustíte, záhy zjistíte, jak těžké to je. Budete totiž velmi pravděpodobně čelit jevům, jako je neúroda, korupce, násilí, občanská válka, zdravotní problémy i smrt. Hra se tak snaží konfrontovat širokou veřejnost se současnými problémy a motivovat je k zapojení se do řešení těchto problémů. Dalším smyslem této hry je také využití této hry ve školách s následnou diskuzí.

Hra je plně přeložena do češtiny a zahrát si ji můžete bez jakékoliv instalace zde.

Přejeme Vám, ať Vás hra baví a ať je její hraní přínosné pro Vás i Vaše okolí! I my jsme si jí zahráli 🙂

Zkusili jste si hru s žáky či studenty zahrát při výuce, nebo při volnočasových aktivitách? Napište nám a můžeme společně sdílet své zkušenosti a poznatky.

Pokud Vás více zajímá skutečný svět, navštivte stránku s našimi rozvojovými projekty, kde se v případě zájmu také dozvíte, jak se zapojit do řešení problémů, vyskytujících se ve hře.

O opravdovém světě jsou také naše vzdělávací programy na školách, např. programy Začarovaný kruh chudobySkutečná cena potravin pro druhý stupeň základních škol, nebo FairtradeNerovnosti světového hospodářství pro střední školy.