Světová škola je dnes již dlouhodobě zavedeným a osvědčeným programem, který v Česku funguje od roku 2006. Oceněním Světová škola se v současné době pyšní 125 českých mateřských, základních a středních škol.

DALŠÍ SVĚTOVOU ŠKOLOU MŮŽE BÝT TA VAŠE!

„Je vidět, že mladí lidé mají díky projektům Světové školy jasno v globálních tématech. Krůček po krůčku děti prošly výukou a všechny říkaly, že jim to sundalo klapky, které měly na očích. Vnímají dnes problémy světa mnohem intenzivněji.“
– paní učitelka Martina Holíková, ZŠ Fryčovice

PROČ O TITUL SVĚTOVÁ ŠKOLA USILOVAT?

Titulem vaše škola nezíská jen prestižní ocenění, získáte podporu pro začleňování globálních témat do výuky. Globální témata se stanou přirozenou součástí výuky i života školy. Program vám dá pevnou kostru pro začlenění globálních témat do školy, větší objasnění těchto témat, motivaci i inspiraci pro práci s dětmi na věcech, které mi dávají smysl.

Získáte metodickou podporu, užitečné výukové materiály a možnost účastnit se zajímavých akcí a seminářů.

 

JAKÉ PROJEKTY DĚLALY SVĚTOVÉ ŠKOLY V MINULÝCH LETECH?

Podívejte se na krátké video o projektech, které se v minulém školním roce uskutečnily ve školách, které usilovaly o získání značky Světová škola:

Více o tom, co prestižním titulem Světová škola získáte a co vám účast v programu přinese se můžete dozvědět na online Informačním webináři. Ten proběhne v úterý 9. dubna 2024 od 17 hodin.

Vaše dotazy ráda zodpoví koordinátorka projektu Světová škola Petra Svatková (petra.svatkova@adra.cz).