Africká zvířata, tradiční hudba, kmenové zvyklosti, ruční práce, spousta her a zábavy. To vše čekalo na děti v prostorách 17. Základní školy ve Zlíně, kde se ve dnech 24. – 28. srpna 2009 konal 2. ročník příměstského tábora. Letos nesl název JAMBO AFRICA a opět jej pořádala nezisková organizace ADRA.

Na začátku se vytvořily kmeny, vyrobily vlajky, vymyslely pokřiky a vypukla ta pravá africká atmosféra. Součástí pestrého programu byla totiž ochutnávka keňského čaje, exotického ovoce, naučili jsme se několik písniček, tanců a poslechli si i africkou pohádku. Dětí si domů odnášely nejen spoustu zážitků, ale také památky v podobě vlastnoručně vyrobených lžiček z Fimo hmoty, náramků z těstovin, drobných hudebních nástrojů a triček.

Díky spoustě sportovních aktivit, her a soutěží prověřujících přežití v africké divočině odcházeli malí cestovatelé vždy pořádně unaveni. K dobré náladě bezpochyby přispělo i krásné srpnové počasí, obrovské nasazení všech účastníků a výborná parta dobrovolníků, která se ve Zlíně sešla.

Soudě podle ohlasů se tábor velmi povedl, takže se nám podařilo dětem zpříjemnit několik posledních prázdninových dnů. Do školních lavic se tak budou vracet se spoustou zážitků, ale také zase o něco chytřejší v oblasti afrického života.

Příměstského tábora se účastnilo na 57 dětí ze Zlína a blízkého okolí a o jejich zábavu a bezpečnost se staralo na 18 dobrovolníků. Tábor proběhl pod záštitou o.s. ADRA a Nadace Tomáše Bati.