Jak si spočítám svou ekologickou stopu, kterou zanechávám planetě? Kdo je to uprchlík? A jak se to stane, že někdo musí opustit svou zemi? Nad těmito otázkami se mimo jiné budou zamýšlet děti, které se zúčastní letošního ročníku výtvarné soutěže s tématem „Na moři, po souši, vzduchem, aneb z místa na místo“. Poprvé se do soutěže mohou zapojit také žáci II. stupně základních škol. 

Výtvarná soutěž pořádaná organizací ADRA od roku 2006 patří k událostem, které se na řadě základních škol v celé České republice staly dobrou tradicí. Soutěž spadá pod projekt PRVák: Globální rozvojové vzdělávání školám. Témata jsou volena tak, aby u dětí rozvíjela pocit spoluzodpovědnosti za vývoj našeho společného světa. Učitelé je mohou snadno zapojit do výuky pomocí metodického materiálu, ten letošní přináší aktivity, jež dětem přibližují téma pohybu po naší planetě a jeho globálních souvislostí. 

Metodický materiál pro učitele a pracovní listy pro žáky jsou k dispozici ke stažení zde.

Logo výtvarné soutěže

Letos poprvé se soutěže mohou účastnit žáci prvního i druhého stupně. Zapojit se mohou jak jednotlivé děti, tak celé třídy. Všechny obrázky bude posuzovat odborná porota. Vítězné obrázky budou prezentovány v elektronickém katalogu, ale především budou vystaveny na výstavě, která se uskuteční v průběhu června v Českém centru v Praze. Chybět nebude ani vernisáž se slavnostním vyhlášením vítězů. Autoři vystavených děl a také škola, která bude mít mezi nimi nejvíce obrázků, získají zajímavé ceny od partnerů soutěže.

 

 

Obrázky o velikosti A4 nebo A3, z druhé strany označené názvem školy, třídou a jménem žáka, je možno zasílat do 30. 4. 2013 na adresu ADRA, Klikatá 90 C, 158 00, Praha 5. Podmínkou účasti v letošním ročníku soutěže je zaslání odpovědi na následující otázku:

 

 

„O čem byste vyprávěli kamarádům z ciziny, kdybyste jim měli popsat Čechy?“

 

 

Prosíme, aby účastníci své odpovědi napsali na zvláštní čtvrtku či papír a přiložili k odesílaným obrázkům.