Kolik tajfunů se ročně prožene Filipínami? Co nejčastěji jedí obyvatelé Bangladéše? A čím se většina z nich živí? Na kterém kontinentu nejvíce klesla úmrtnost dětí při porodu?

I na tyto otázky jsme se ptali odvážných návštěvníků, kteří si přišli zatočit kolem štěstí na náš stánek na NGO Marketu. Tématem letošního veletrhu neziskových organizací, který se konal 23. 4. ve Foru Karlín v Praze, totiž byl globální rozvoj.

Ti, kteří náš stánek navštívili, si mohli nejen zatočit kolem štěstí, odpovědět na otázku a vyhrát cenu, ale také se dozvědět více o našich zahraničních i českých programech. A jelikož rok 2015 není jen Evropským rokem rozvoje, ale také rokem, kdy končí rozvojové cíle tisíceltí (tzv. MDGs), ptali jsme se kolemjdoucích taky na to, co bude dál. Někteří se zapojili a připsali nám na tabuli cíle své, respektive cíle, které by oni sami zařadili mezi chystané nové cíle udržitelného rozvoje.

Pro návštěvníky NGO Marketu jsme připravili také doprovodný program v podobě workshopu na téma začarovaný kruh chudoby. Účastníci si vyzkoušeli, jak žije a o svém rodinném rozpočtu rozhoduje 6členná rodina žijící na vesnici v Tanzanii. A zjistili, že to není vůbec jednoduché. Tento workshop je součástí našeho programu Začarovaný kruh chudoby pro druhý stupeň základních škol, dospělí se u něj však také nikdy nenudí.

Podívejte se na naši fotogalerii na Facebooku, kde nám můžete napsat i Vaše nápady na nové rozvojové cíle.

Děkujeme všem, kteří si přišli zatočit kolem štěstí i všem ostatním!