Zpětná vazba je pro nás v Dobrovolnickém centru ADRA nesmírně důležitá. Díky ní víme, že to, co děláme, děláme dobře a má to smysl. Naše koordinátorky jsou prostředníky a spojovatelky mezi dobrovolníky a přijímajícími organizacemi.

Zpětnou vazbu tedy přijímáme, jak od kontaktních osob v přijímajících zařízeních (např. v domovech pro seniory, hospici, dětském domově), tak i od samotných dobrovolníků do zařízení docházejících.

Všichni naši pracovníci dělají svou práci srdcem. A ta naše srdce nepotěší nic více, než informace o dobře fungujícím vztahu dobrovolníka s klientem. Dobrovolníky přijímáme a zapojujeme do našich programů v průběhu celého roku.

Dovolte nám zmínit malý střípek zpětné vazby nově zapojených dobrovolníků v domácnostech seniorů ve Frýdlantu nad Ostravicí.

Paní P. (dobrovolnice): „Paní H. (Klientka) je úžasná, naprosto úžasná! Mám z návštěvy obrovskou radost a už teď se těším na další. Ty její rozzářené oči. Přečetly jsme si kousek knihy, povtipkovaly spolu. Jsem tak ráda, že jsem ji mohla poznat. Potřebovala závan z venčí, bylo krásné vidět, jak ožila.“

Pan F. (dobrovolník): „Byli jsme s panem K. (Klient) na výletě, plánujeme vytáhnout brzy kola, ale dokud počasí nepřeje, hrajeme deskové hry. Taky jsme si spolu byli zahrát ping pong. Pan K. se na každou mou návštěvu moc těší, všude se chlubí, že má dobrovolníka. ? Stali se z nás kamarádi. Je to pěkné mezi námi.“

A ono už to tak na tom světě bývá – pošli dobro dál a dobro se ti vrátí.

Petra Popelářová

koordinátor dobrovolníků pro Frýdlant nad Ostravicí, fundraising

tel.: +420 734 646 061

e-mail.: petra.popelarova@adra.cz