Jsme tu s vámi pro druhé

Dobrovolnické centrum ADRA Frýdek-Místek

Dobrovolnictví ve zdravotnických zařízeních

Zpříjemnit těžké chvíle nemoci a odvést alespoň na chvíli pozornost od bolesti, strachu či nejistoty. To je hlavním úkolem našich dobrovolnic a dobrovolníků, kteří navštěvují pacienty v nemocnicích a v zařízeních následné péče. Čas u lůžka nebo ve společenské místnosti tráví nejčastěji povídáním, nasloucháním, četbou nebo rukodělnými činnostmi. Kromě dospělých pomáháme i dětem v nemocnicích.

Jak dobrovolnictví probíhá?

Dobrovolníci působí na oddělení následné péče, kde si s pacienty povídají, čtou knihu, luští křížovky či kvízy či hrají společenské hry. Poslední možností je působení v projektu SetKavárna na oddělení dlouhodobé následné péče.  Studující střední zdravotnické školy navštěvují pacienty a nabízejí jim čaj, kávu či horkou čokoládu. Nápoj se tak stává prostředkem k navázání hovoru.

Dobrovolníci a dobrovolnice mohou přicházet do programu od pondělí do neděle.  Ideální je vybrat si jeden den v týdnu. Délka návštěv je libovolná, od půl až po 2 hodiny. Žádoucí jsou také návštěvy v podvečerních hodinách.

Kde můžete pomáhat?

Chcete se zapojit do dobrovolnictví?

I pouhá hodina vašeho času týdně může přinést radost do života těm, kdo ji nejvíce potřebují. Přidejte se k nám a věnujte se dobrovolnictví ve Frýdku-Místku a okolí!

Zavřít