Jsme tu s vámi pro druhé

Dobrovolnické centrum ADRA Frýdek-Místek

Dobrovolnictví u dětí

Dobrovolnice ADRA pomáhá dětem

Hraní, povídání, malování, tvoření, zpívání či sportování. Pro děti v dětských domovech jde o jedinečnou příležitost mít někoho jen pro sebe, mít dospělého kamaráda, který za nimi pravidelně dochází, zajímá se o ně a tráví s nimi čas. Pro děti v nemocnicích jsou zase dobrovolníci a dobrovolnice vítanou oporou a povzbuzením.

Jak dobrovolnictví u dětí probíhá?

Dobrovolníci a dobrovolnice navštěvují děti a rodiče s dětmi hospitalizovanými na dětském oddělení. Cílem jejich návštěv je zabavit děti či dospívající před operačním zákrokem nebo ukrátit čas hospitalizace. Mají k dispozici dětskou hernu, kterou navštěvují s dítětem se souhlasem zdravotního personálu. Často tráví čas na samotných pokojích, kde si s dětmi vyprávějí.

V dětském domově se dobrovolníci a dobrovolnice věnují dětem v odpoledních hodinách, kdy je mohou přizvat ke sportovním aktivitám či výtvarným činnostem. Dohlíží také při psaní domácích úkolů nebo pomáhají vysvětlit konkrétní učivo.

Dobrovolníci a dobrovolnice mohou přicházet do všech programů od pondělí do neděle.  Ideální je vybrat si jeden den v týdnu či víkendu na 1-2 hodiny, nejčastěji v odpoledních hodinách.

Kde můžete pomáhat u dětí?

Chcete se zapojit do dobrovolnictví?

I pouhá hodina vašeho času týdně může přinést radost do života těm, kdo ji nejvíce potřebují. Přidejte se k nám a věnujte se dobrovolnictví u dětí!

Zavřít