Jsme tu s vámi pro druhé

Dobrovolnické centrum ADRA Frýdek-Místek

Dobrovolnictví u seniorů a seniorek

Procházky, četba, hraní stolních her, povídání, zpívání… Kdo by si nepřál takto strávit pár hodin týdně! Na společný čas se těší jak senioři a seniorky, tak naši dobrovolníci a dobrovolnice. Zájem, blízkost a radost je to, co přináší dobrovolníci osamělým či nemocným lidem. Pravidelně je navštěvují v domovech pro seniory či přímo v jejich domácnostech.

Jak dobrovolnictví u seniorů a seniorek probíhá?

Dobrovolníci pomáhají seniorům a seniorkám překonávat samotu a vyplňují jejich volný čas. Ten společně tráví povídáním, předčítáním z knih, novin, luštěním křížovek, hraním společenských her. Doprovázejí seniory při procházkách, mohou se také zapojit do společenských akcí v domovech. Spolupracujeme s domovy pro seniory v několika městech.

Dobrovolníci a dobrovolnice mohou přicházet do všech programů od pondělí do neděle.  Ideální je vybrat si jeden den v týdnu či víkendu na 1-2 hodiny, nejčastěji v odpoledních hodinách.

Chcete se zapojit do dobrovolnictví?

I pouhá hodina vašeho času týdně může přinést radost do života těm, kdo ji nejvíce potřebují. Přidejte se k nám a věnujte se dobrovolnictví u seniorů a seniorek!

Zavřít