V neděli 10. 9. proběhl okolo přehrady Olešná závod na In-line bruslích s názvem „100 pro ADRA“, který byl určen pro všechny, kteří rádi sportují, jezdí na bruslích a především pomáhají druhým. Každá dvojice zapojená do závodu musela celkem ujet 100 km, tedy 22 kol. Jednalo se o benefiční závod, symbolickou stokorunu z každého vybraného startovného věnovali organizátoři závodu Dobrovolnickému centru ADRA Frýdek-Místek na podporu projektu Dobrovolníci v domácnostech seniorů.

Realizací projektu Dobrovolníci v domácnostech seniorů ADRA podpoří osamělé seniory, kteří zvládnou samostatný život doma, ale pro nedostatek kontaktů, někdy i obavy z cizího prostředí, již neopouštějí své domovy.  Vybraní a proškolení dobrovolníci ADRA podporují seniory pravidelnými návštěvami, na kterých hrají společenské hry, chodí na procházky a tráví společně volný čas.

V letošním čtvrtém ročníku se podařilo na tento projekt vybrat 14 500 Kč. Závodu se celkem zúčastnilo 140 závodníků. Moc děkujeme organizátorům závodu, pracovníkům Japasport z.s. a také účastníkům a všem přejeme mnoho úspěchů do dalších závodů!