Přidejte se k nám a rozšiřte tak tým dobrovolníků – lidí, kteří se rozhodli pomáhat druhým tím, že věnují trochu svého času. Docházejí buď do různých zařízení, kde jsou nemocní, senioři či osoby se zdravotním postižením, nebo do domácností seniorů a osob se zdravotním postižením. Dobrovolníci jsou společníci, kteří bez nároku na odměnu, poskytují svůj čas, pozornost a zájem lidem, kteří se cítí opuštěni a jsou vděčni za návštěvu „zvenčí“. Naši dobrovolníci jim přinášejí radost, povzbuzení a potěšení. Tato „služba druhým“ je prospěšná nejen navštěvovaným lidem, ale také dobrovolníkům samotným.

Dobrovolníci říkají, že je jejich činnost naplňuje a obohacuje, že při návštěvách jakoby se vymaňovali z tohoto velice hektického světa. Při návštěvách mají totiž čas se zastavit a zklidnit. Věnují čas jen sami sobě a člověku, za kterým přišli. Vypouštějí z hlavy povinnosti a tráví čas věcmi, které je baví – např. rukodělnými aktivitami, hraním společenských her, vycházkami, čtením či jen vykládáním o současnosti nebo vzpomínáním na doby dávno minulé.

O přínosech jak pro dobrovolníky, tak pro navštěvované lidi se můžete dozvědět na našem videu s názvem Jsme tu s Vámi pro druhé, které můžete shlédnout na odkazu www.adra.cz/dobrovolnictvi/frydekmistek/o-nas umístěné pod fotkou kolektivu našeho dobrovolnického centra.

Zaujalo Vás to? Kontaktujte koordinátorku Irenu Blablovou (tel.: 739 320 717, e-mail: irena.blablova@adra.cz)

V současné době potřebujeme získat nové dobrovolníky do Nemocnice ve Frýdku-Místku na dětské oddělení a oddělení následné péče, do Chráněného bydlení IC ŽIRAFA (FM), do Hospice (FM), do domácností osob se zdravotním postižením (děti s poruchou autistického spektra) ve FM, do domácností seniorů ve Frýdlantu nad Ostravicí i v Novém Jičíně, do Domova NaNovo v Novém Jičíně, do charitativního obchůdku ve FnO a do Domova pro seniory ve Středisku sociálních služeb ve FnO.

Pojďte s námi dělat svět laskavější 🙂

Ing. Hana Kudrnová

Public relations a fundraiser