To, že jsou naši dobrovolníci skvělí, to ví snad všichni, zejména děti v dětských domovech, osamělí  senioři a osoby se zdravotním postižením umístění v různých zařízeních, za kterými dobrovolníci docházejí. Nejednou jim dobrovolníci vykouzlili úsměv na tváři, přinesli nový pohled a udělali obrovskou radost.

Ale to, že dobrovolníci tuto službu dělají zdarma a nic za to nedostávají, to ví málokdo. My koordinátorky, se snažíme dobrovolníky oceňovat alespoň milými a povzbudivými slovy, vážíme si jich a mají náš velký obdiv.

Tento rok se povedlo mladé dobrovolníky, kteří docházejí do Studentského dobrovolnického klubu, ocenit tím, že jsme pro ně uspořádali výlet do Jeseníků. A nejen pro ně, sebou jsme vzali i pár kluků z dětského domova. A tak tito šikovní studenti mohli vidět Mechové jezírko Rejvíz, navštívit Praděd a vystoupat na rozhlednu, večer strávit romanticky pozorováním hvězd a nechyběly ani pohybové aktivity. Velký úspěch měl minigolf v lázních Jeseník a také hraní pohybové hry Twister.

Každý dobrovolnický program má svá specifika. Dobrovolnické centrum ADRA Frýdek-Místek aktuálně reaguje na požadavky, jak přijímajících organizací, tak na požadavky vyplývající z osobnostních rysů dobrovolníka.  Snažíme se o to, aby dobrovolnická činnost nebyla jen prospěšná pro uživatele, ale také pro samotné dobrovolníky. Dobrovolníci v rámci své dobrovolnické činnosti mohou získat nové zkušenosti, poznat sebe sama, získat nová přátelství, zvýšit sebevědomí, mohou být více samostatní, naučit se empatie a zodpovědnosti, seznámit se s principem péče o druhé, realizovat své nápady, nebo získat nové hodnoty. Tímto všem dobrovolníkům děkujeme. Jste pro nás zdrojem inspirace. Váš optimismus nám dodává radost z práce, a přináší zpětnou vazbu, že to, co děláme, má hluboký smysl.