V rámci projektu Dárek pro druhé se naši dobrovolníci ze Studentského dobrovolnického klubu sešli, aby vytvořili krásné vánoční figurky v podobě andělíčků a sněhuláků a dalších. Ručně vyráběné postavičky poslouží jako dárek pro osamělé osoby v zařízeních sociálních služeb a ve zdravotnických zařízeních ve Frýdku-Místku. Dobrovolníci se během tvoření naladili na Vánoční atmosféru a měli možnost se více poznat.

„Moc mě potěšilo, s jakým nadšením se dobrovolníci do vyrábění Dárků pro druhé pustili. Přestože někteří měli v ten den již jiné plány, tak dorazili alespoň na hodinu, aby nám pomohli, čehož si velmi vážíme. Spousta z nich projevila velkou kreativitu, kdy se vyráběly také figurky v podobě perníčků, tučňáků a vánočních stromečků.“, dodala koordinátorka Studentského dobrovolnického klubu Barbora Špinlerová.

Jsme rádi, že se do kreativního tvoření zapojily také děti v rámci výtvarného kroužku pro děti s poruchou autistického spektra, které Dobrovolnické centrum Frýdek-Místek pořádá.

Koordinátorka dobrovolníků, Jiřina Martináková, si vánoční tvoření také velmi pochvalovala: „Děkuji našim úžasným dobrovolníkům. I přestože bylo tvoření naplánováno narychlo, tak jsme se sešli v hojném počtu. Všichni jsme pracovali s velkým nadšením a vyrobili spoustu nádherných dárečků. Dalšími velkými pomocníky, kteří se zapojili do tohoto projektu, jsou děti z kroužku pro autistické děti. S pomocí jejich vedoucí Romany Lhoťánové děti vytvořily krásné sněhuláčky a andělíčky. Za to si také zaslouží velké poděkování a pochvalu. Bylo úžasné pozorovat děti při práci, jak jsou zručné a šikovné.“

Děkuje za vyrobené figurky, ze kterých budou mít obdarovaní jistě velkou radost.