Svíčky, plenky, hračky, polštáře, čaje, sprchové gely, teplé ponožky, přáníčka i cukrovinky – to vše dostali potřební (senioři, lidé se zdravotním postižením, matky samoživitelky, lidé v tíživé životní situaci, pacienti v hospici) v rámci akce „Dárek pro druhé=Radost pro všechny“.

Jsme moc rádi, že se do akce zapojilo tolik lidí, kteří zpříjemnili vánoční čas více než třem stovkám dospělých a dětí! Akce se, se svými vlastnoručně vyrobenými přáníčky a dárečky, zúčastnily také děti ze základních škol, například děti ze ZŠ Kopřivnice – Lubina nebo děti ze ZŠ Zachar Kroměříž.

V kroměřížské Nemocnici Milosrdných sester k vánoční atmosféře přispěli také muzikanti, kteří pacientům zahráli a zazpívali koledy. Ve frýdecko-místeckém Hospici proběhlo další milé supervizní setkání dobrovolníků, stejně tak jako vánoční zpívaní, které se pro velký úspěch opakovalo i v Domově Přístav, a v Domově se zvláštním režimem Beskyd.

Všem laskavým lidem, kteří se zapojili do těchto milých předvánočních akcí, patří velké díky. Je krásné vidět, kolik dobrosrdečných lidí je v našem okolí.

Kolektiv zaměstnanců Dobrovolnického centra ADRA Frýdek-Místek