Letos v únoru je to 5 let od doby, kdy dobrovolníci ADRA poprvé vstoupili do životů lidí pobývajících v Hospici ve Frýdku-Místku a přinesli s sebou úsměvy, radost, útěchu a nová přátelství.

Dobrovolníci si s pacienty povídají, společně vzpomínají, chodí na procházky do zahrady, čtou si, navštěvují bohoslužbu, jsou s nimi ve chvílích nejtěžších. Vzájemně se svou přítomností obohacují, mnohdy se stávají i na tu krátkou chvíli spolu strávenou přáteli. Za těch 5 let se jich v hospici vystřídalo úctyhodných 77. Byli to studenti, lidé středního i důchodového věku, různých povolání.

S těmi, kteří v hospici aktivně stále působí jsme se sešli v úterý 31.01.2017, abychom společně i s vedením hospice tyto 5. narozeniny dobrovolnictví oslavili. Zavzpomínali jsme nejen na začátky dobrovolnického programu v tomto zařízení, ale zhodnotili i současnost. Zastavili se v dnešní hektické době a připomněli si, že vzájemná pomoc člověka člověku je jednou z nejdůležitějších lidských hodnot a čas věnovaný našimi dobrovolníky těm, kteří to potřebují, je k nezaplacení.