Leden je pro nás novým začátkem, ale také ohlédnutím za rokem předešlým. Neustálý koloběh podávání žádostí o dotace, projekty a granty, průběžné monitorovací zprávy, kontrola naplňování cílů a také konečné vyúčtování dotací, projektů a grantů v průběhu celého roku. Právě tímto bodem si nyní procházíme my v dobrovolnickém centru. Leden je symbolem nových začátků, prázdných excelovských tabulek, dokumentů ve Wordu nebo prezentací v PowerPointu, které čekají na to, až se postupem roku opět zaplní. My se však ještě nejen v číslech musíme vrátit do roku předešlého, abychom vyúčtovali poskytnuté dotace na rozvoj a podporu dobrovolnictví v našem regionu.

Někdy je vyčerpávající správně sečíst, kolik jsme zapojili dobrovolníků v konkrétním městě, kolik dobrovolníci věnovali hodin druhým osobám a na kolika návštěvách nebo kolik klientů jsme zvládli obsloužit v rámci sociálního šatníku. Počítají a dohledávají se články v tisku, na webových stránkách a sociálních sítích a kompletují se fotografie pro potřebnou fotodokumentaci projektů, na které byly dotace použity. Ale my tady v dobrovolnickém centru víme, že i když je to někdy náročné, tak to vždy stojí za to.

Neustálá oznámení o nově příchozích e-mailech, stále vyzvánějící telefon a několik káv denně. Takové jsou naše dny, ale díky kolektivu, ve kterém se můžeme spolehnout jeden na druhého a dokážeme si pomoci, to všechno zvládáme i s úsměvem na tváři.

Tímto bychom také chtěli velmi poděkovat všem ve vedení nadačních fondů, společností, měst, krajů, ministerstvech, kteří vypisují dotace, granty a projekty. I díky vám všem a vaší podpoře můžeme neustále podporovat a rozvíjet dobrovolnickou službu ve městech Frýdek-Místek, Frýdlant nad Ostravicí, Pržno, Ostravice, Frenštát pod Radhoštěm, Nový Jičín, Kopřivnice, Příbor, Třinec, Jablunkov a Kroměříž. Jsme vděční, že ve všech těchto městech můžeme žádat o podporu dobrovolnické činnosti. Právě v těchto městech má naše Dobrovolnické centrum ADRA Frýdek-Místek naše ADRA dobrovolníky, kteří nezištně věnují svůj volný čas druhým osobám, které to potřebují.

Děkujeme i vám, našim čtenářům a také všem dobrovolníkům, protože bez vás by to nešlo.