Milí nálezci, jestli čtete tato slova, nalezli jste mou starou truhlu. Jak se vám líbí? Jistě se ptáte, co v ní asi tak je? Co skrývá? Jak ji otevřeme? Odpověď je jednoduchá. Dokud neobjevíte správný klíč, nebudete ji moci otevřít a odhalit tak její tajemství. Nesnažte se podvádět a pokoušet se truhlu otevřít jiným způsobem. Přeji vám hodně úspěchů při získávání klíčů a radost ze hry. Právě čtete vzkaz tajného přítele dětí, které byly na našem táboře ADRA.

Děti po celou dobu plnily strastiplné úkoly, za které získávaly klíče. Nebylo však jednoduché získat ten pravý klíč, kterým otevřeli truhlu. Během celého týdne děti prokázaly svou odvahu a statečnost, důvtip, chytrost, důvěru, navzájem si pomáhaly a ukázaly, že i oni jsou opravdoví hrdinové. 

S velkým odhodláním se vrhli na úkoly, které plnili na netradiční olympiádě. A tak se snažili co nejrychleji překonat překážkovou dráhu, nebo mít co nejkratší čas při běhu s kufrem. Nechyběla ani disciplína hod gumákem či převlékání trička naruby. Mnohé zaujala soutěž v račím běhu anebo skládání pyramidy ze sirek. Zjistili, že odhadnout jednu minutu není až tak jednoduché, a také že zavázat tkaničku co nejrychleji není žádná sranda.  Svou vytrvalost všechny děti prokázaly při výletě na Prašivou a pak na Kotář. Trasa byla dlouhá 14 km a ani to děti neodradilo od toho, aby se na jízdárně projely na koních. Velkou radost měli z návštěvy psů záchranářů, kde viděli, jak pes zachránil přímo ve vodě tonoucího. Mnohé se dozvěděly od profesionálního vojáka, se kterým si pak vytvořily společně „krabičku poslední záchrany“. Jedním z krásných okamžiků bylo z přírodnin vytvoření svého strachu. Strach byl pak ukryt hluboko v lese a holky a kluci si pro něj při stezce odvahy museli dojít a následně ho spálit v ohni. Velký obdiv si vysloužili při vaření buřt guláše v kotlíku na ohni, a také při opékání párků a dělání vaječiny. To, že všichni jsou sportovci, prokázali při běhacích hrách, při kterých v lese převáželi materiální pomoc, ale také sbírali drahé kameny, které pak proměnili na pomyslné peníze, za které si mohli dopřát zážitek. Mohli navštívit kadeřnický či tetovací salón, zajít na masáž, nechat si pomalovat obličej, nebo třeba navštívit fotokoutek a naučit se dělat krásné fotografie. Pro ty odvážnější byla připravena věštírna a také jukebox. Velký úspěch mělo kolo štěstí.  Kouzelným okamžikem byl poslední společný oběd. 

 

A víte, co děti čekalo po nalezení toho správného klíče v truhle? Poznání, že hrdinou nemusí být jen Superman, Spiderman a další filmoví hrdinové, ale i oni sami, když budou lidmi se srdcem na správném místě. Všem dětem moc děkujeme za krásný strávený čas.

 

Velké poděkování také patří: 

OČVeD s.r.o. Dobrá

POLNA corp. s.r.o. Třinec

TESCO

VICTORIA ENERGY s.r.o. – Hobby krámek 

Cukrárna Beruška

Elen Srbová 

RBP – zdravotní pojišťovna 213

Hasiči – HZS MSK

Policie – PČR MSK

 

Těšíme se na další společné zážitky.

Za ADRA tým

Bc. Gabriela Slívová

Projektový pracovník a koordinátor dobrovolníků