ADRA se také spolu s dalšími českými organizacemi zapojila do sbírky šatstva a hygienických potřeb, které byly včera naloženy a odvezeny na Ukrajinu. Konvoj pěti kamionů s nákladem oblečení a také střešní krytiny dnes zamířil do 2000 km vzdáleného Slavjansku na východní Ukrajině. Odtud ho bude dál distribuovat ukrajinský tým společnosti Člověk v tísni, která akci organizuje.

ADRA posílá na Ukrajinu 4 tuny teplého oblečení. „Jsou to věci, které lidé darovali do sociálních šatníků ve Frýdku-Místku a v Havířově. Většinou poslouží našim lidem bez domova nebo se prodají v charitativním obchůdku. Příležitost poslat část věcí i na Ukrajinu jsme uvítali. Zajišťovat transport vlastními silami je složité a zejména administrativně náročné, avšak v tomto případě bylo vše předem připraveno, což je skvělé,“ říká zástupce ředitele Adry Radek Špinka a dodává, že je dobře, když může ADRA spojit síly s více partnery a udělat dobrou věc.

ADRA Frýdek-Místek poskytla do sbírky 1,5 tuny oblečení. Jednalo se o dětské zimní oblečení (bundy, oteplovačky), dále deky, spodní prádlo, dětské návleky, obuv, pitnou vodu a paletu zvlhčených hygienických ubrousků.