Dlouhá doba karantény konečně skončila a třinečtí senioři v domácnostech s radostí vítají své dobrovolníky, kteří je mohou znovu navštěvovat. Do té doby probíhal kontakt pouze telefonicky nebo omezeně ve dveřích při předávání tašek s nákupy.

Toto náročné období je naštěstí za námi a my obdivujeme naše seniory, že to tak statečně zvládli. Proto jsme je navštívili a předali jim malé dárečky, abychom je potěšili a povzbudili. Největší radost měli z obrázků, které jim nakreslily děti ze základních škol. Moc si ceníme, že malí kamarádi věnovali svůj čas a vtiskli do obrázků kousek sebe, aby alespoň tímto způsobem mohli pomoci druhým.

V rámci spolupráce s Magistrátem města Třince naši dobrovolníci během karantény nakupovali potřebným seniorům, a právě díky nákupům se naše „rodina“ seniorů v domácnosti rozrostla o další dvě seniorky – paní Adélu a paní Emilku. Zjistily, že jsou zde lidé, se kterými mohou příjemně trávit svůj volný čas, a proto už i ony mají své společníky, s nimiž jim je bezpochyby dobře.

Moc děkujeme Statutárnímu městu Třinec, které nás pravidelně podporuje a pomáhá nám v našich aktivitách.

Za Dobrovolnické centrum ADRA Frýdek-Místek

Bc. Eva Miškejová

Koordinátorka dobrovolníků Třinec