Samota a pocit osamocení trápí lidi napříč generacemi. Ne každý z nás má možnost trávit čas s někým, kdo mu pozorně naslouchá, baví se s ním nejen o jeho práci a rodině, ale i o tom, jak se skutečně cítí, co prožívá. Každému se nedaří uspokojit potřebu „být součástí komunity“.

Podléhat předsudkům je jednoduché. Stáří je ovšem zajímavým životním obdobím a senioři mají společnosti, co nabídnout. Ano, některé seniory tíží nedostatek peněz a zdravotní problémy, ale nejsou to pro ně jediná témata k rozhovoru. Zkušenosti, které senioři mohou předat, jsou důležitou hodnotou.

Nepěstujte v sobě předsudky vůči druhým, poznávejte nové lidi, zapojte se do nových aktivit. Kvalitní vztahy mezi lidmi nejsou výsadou pouze rodinných vztahů. Záleží na každém z nás, jak si svůj život uspořádáme.

Ať už je vám 15, 30, 50 nebo třeba 70 let, zkuste něco nového. Generace si mají navzájem, co předávat. Starší generace může předávat zkušenosti, střední generace životní nadhled a mladší generace smělost jít si za svým a schopnost ovládat moderní technologie.

Poznejte něco nového. Kontaktujte nás a zlepšujte s námi mezilidské vztahy. Kontaktujte nás na e-mailu: dobrovolnik@adra.cz nebo telefonicky na 558 436 261.