V neděli 25. listopadu 2018 se pod záštitou Dobrovolnického centra ADRA Frýdek – Místek sešla dobrá parta dospěláků, mládeže, dětí i psů. Vyhledávací cvičební skupina pejskařů, která je rozeseta po celém našem kraji, se přijela s námi seznámit, zacvičit si a podpořit mládežníky z Dětského domova Ostrava – Kunčice.

Skvělé zázemí nám vytvořila paní Elen Srbová – majitelka občerstvení  U přejezdu s vtipným nápisem „Bystro tu Bistro“ ve Vratimově. Její bernardýnka Amálka nám s radostí sobě vlastní dělala vřelý uvítací výbor. Pro některé to byl vůbec první kontakt s takto velkým terapeutickým psem.

Počasí nám přálo a tak během příjemného listopadového pikniku jsme se mohli dozvědět zajímavosti z oblasti *mantrailingu z úst paní Renaty Ivánkové. Pro mnoho z nás to byl (až do tohoto dne) úplně neznámý pojem. Příjemný hlas paní Zdeňky Koldové do nás s láskou vštípil odpovědnost za každého živého tvora, kterého k sobě připoutáme. Tato nevidomá lektorka se pro nás všechny stala velikou motivací v překonávání životních překážek.

Po chutném jídle jsme se plní očekávání přemístili k nedaleké řece, kde jsme zanechávali tzv. pachovky v podobě čepice či rukavice a podle pokynu jsme se poschovávali. Na vyhledávání nás jako „ztracenců“ se podílely rasy, jako je kokršpaněl, border kolie, australský ovčák, novofundlandský pes, švýcarský honič a labrador. Mezi zajímavosti patřila slepá border kolie a královský pudl, kterým nám všem dokázal, že škatulkování je opravdu přežitek.  

I když se občas v životě cítíme ztraceni, měli jsme radost, že nás aspoň tady naši noví psí kamarádi našli. Všichni jsme si to náramně užili a už se těšíme na příští setkání.

Tady opravdu platilo: „Všichni za jednoho, jeden za všechny!“

Chceme poděkovat všem, kdo se podíleli na vykouzlení úsměvu na tvářích našich mladých přátel z Dětského domova Ostrava – Kunčice. Vážíme si všech, kteří věnovali svůj volný čas a prostředky na to, aby se s námi podělili o svoji pozornost, o své poznatky a mazlíčky.

Děkujeme, že s námi děláte svět laskavějším!

* mantrailing – vyhledávání osob podle individuálního pachu

 

Za Dobrovolnické centrum ADRA

Leona Sroková

Fundraiser, Public Relations