Radostně: “Jé, ty jsi přišla!” a pak zvědavě: “Ty jsi moje žena?” “Ne, já nejsem Vaše žena”. Vítězoslavně: “Já už vím, ty jsi moje babička!” “Nejsem Vaše babička, nemůžu jí být, jsem mladší než vy, mohla bych být tak vaše dcera.” “Jo, tak ty jsi moje dcera, to mám radost. ”
(z rozhovoru seniora s Alzheimerovou nemocí s dobrovolnicí-Beskyd DZR)

I takové úsměvné situace se vám mohou přihodit při výkonu dobrovolnictví. Rádi se smějete a zažíváte nevídané situace? Máte volnou hodinu týdně? Ozvěte se a staňte se dobrovolníkem ADRA.

Nyní hledáme dobrovolníky do Domova Beskyd, kde jsou uživatelé s chronickým duševním onemocněním. S uživateli si můžete jen tak povídat, předčítat knihu, koukat na televizi, jít ven na procházku… Záleží na tom, co baví vás a co baví uživatele. Stačí jen najít společnou nit a potom to už jde samo. ☺

Zapojit se také můžete do dobrovolnických programů, které máme u dětí v dětském domově či u dětí s poruchou autistického spektra nebo můžete docházet za osobami se zdravotním postižením či za seniory.

Pro bližší informace kontaktujte koordinátorku dobrovolníků Bc. Gabrielu Slívovou na emailu dobrovolnik@adra.cz či na telefonu 731 623 754.