Ano, je to tak. Proběhlo již druhé setkání s naší skupinou nejen čtyřnohých kamarádů. Tentokráte přímo v prostorách tělocvičny dětského domova v Ostravě – Kunčicích. Program se skládal ze dvou částí – informativní a praktické s možností využití canisterapeutického kontaktu.

V první části jsme se dotkli velice citlivého, ale poučného tématu, jako je téma množírny v České republice. Šlo vidět, že Zdeňka Koldová ví, o čem mluví. Snad se tento nekalý byznys podaří i díky její osvětě snížit na minimum.

Publikum dále zaujala prezentace vodních záchranářských psů v podání Luďka Veličky. I když jeho newfoundlandská pomocnice vypadá jako veliký živý plyšák, na videozáznamech jsme ji mohli pozorovat přímo v akci. Věřte, že takového záchranáře by chtěl mít u vody každý.

Další na řadě bylo téma adopce. Zachráněná fenečka pod rukama Gabriely Halfarové vyrostla do vyrovnaného jedince a tak spolu po čase mohly i na výstavy. Jsou jasným důkazem, že i pejsek s pohnutým osudem může prožít plnohodnotný, krásný psí život a svoji věrností rozdávat radost. Gabce i nám v Kunčicích rozhodně přináší.

Chlapci měli také možnost si v praxi pod taktovkou Svatavy Holíkové vyzkoušet, že psí kamarád je velice dobrý společník, ale také vyžaduje péči a starostlivost. Následovala praktická ukázka údržby srsti, včetně jarního sestřihu.

Nakonec nám Renata Ivánková předvedla secvičené taneční číslo se svou pudlicí a byla to opravdu psina.

Nechybělo ani soutěžení, možnost vyzkoušet si s pejskem zatančit, ale mazlení s chlupáči byl stejně nejúspěšnější bod programu.

Co dodat na závěr? Děkujeme celé dobrovolnické maitrailingové* skupině za jejich ochotu, volný čas a citlivý přístup. Vašeho přátelství si moc vážíme. Zůstaňte takoví, jací jste i nadále.

Těšíme se na další akce s Vámi.

*Mantrailing je metoda výcviku, kdy pes sleduje, stejně jako u ostatních stopovacích metod, pachovou stopu pouze jediné osoby, kde základem je zaměření se na individuální pach konkrétního člověka.

Za Dobrovolnické centrum ADRA Frýdek-Místek

Leona Sroková

Fundraiser, Public Relations