Naše dobrovolnické centrum se nechalo inspirovat úspěšnými projekty DC v Havířově probíhajícími v nemocnicích v Českém Těšíně a Havířově a od dubna jsme začali ve spolupráci se Střední zdravotnickou školou ve Frýdku-Místku a Nemocnicí ve Frýdku-Místku realizovat další dobrovolnický program na nedávno otevřeném oddělení dlouhodobé následné péče nazvaný SetKavárna.

SetKavárna je příjemné setkání pacienta a dobrovolnic-studentek u kávy, čaje nebo horké čokolády. Studentky si s pacienty společně povídají o všem možném, co jim přijde na jazyk a navzájem si zpestřují každé středeční odpoledne. Nápoj je prostředkem k navázání hovoru, umožňuje mladým dobrovolnicím překonat počáteční ostych v kontaktu a překlenout věkový rozdíl.

Pacienti, většinou senioři, vítají mezi sebou mladé tváře, které jim pomáhají zapomenout na zdravotní obtíže, které je trápí a přivádějí je na jiné myšlenky.

Mladí lidé studující obor zdravotnický asistent mají jedinečnou možnost poznat formou dobrovolnické činnosti prostředí, ve kterém jednou budou pracovat a lidsky se přiblížit ke generaci svých prarodičů.

Dalším mladým člověkem, který se do projektu zapojil, je student Střední uměleckoprůmyslové  školy Petr Kožušník, který pro náš projekt navrhl a graficky zpracoval velmi originální a nápadité logo a plakát SetKavárny.

Vítáme spolupráci s mladými dobrovolníky a věříme, že touto cestou se nám podaří myšlenku dobrovolnictví a vzájemné pomoci mezi lidmi úspěšně šířit.