V minulém roce jsme se rozhodli rozšířit program Studentského dobrovolnického klubu o nový projekt „Pomáhám druhým, pomáhám sobě“. Kluci z  Dětského domova se školou a základní škola Ostrava Kunčice se stali dobrovolníky a společně se studenty, rovněž dobrovolníky, připravovali a realizovali programy pro seniory v Domově pro seniory Frýdek-Místek.

Hlavním cílem projektu je dlouhodobá spolupráce napříč generacemi. Důraz je kladen zejména na mezigenerační propojení, na propojení světa mladých lidí s lidmi dočasně či dlouhodobě umístěnými do sociálního zařízení.

V roce 2018 tak bylo realizováno celkem 5 dobrovolnických akcí. Jako první aktivitu si zvolili sázení květin do vlastnoručně namalovaného květináče. Při dalších akcích se kluci a dobrovolníci vydali se seniory ven na procházku, zavítali do kavárny či do blízkého parku, kde společně krmili kačeny. V podzimních a zimních měsících se pak setkání nesla v duchu kreativity a velkých výtvarných děl. Malovalo se, lepilo, stříhalo… Pro všechny to byla velmi příjemná setkání plná vzájemných obohacujících příběhů.

I v tomto roce bude projekt nadále fungovat. První letošní akci už mají všichni za sebou. Celou realizaci této akce si tentokrát vzal na starost Přemek, který vymyslel velmi zajímavou aktivitu – malování na plátno. Každý z uživatelů si tak mohl namalovat svůj vlastní obraz. Někteří malovali zvířátka, jiní zase krajinu či chaloupku. Jedno měly obrazy však společné – neskutečné kouzlo.

Tímto bychom moc rádi poděkovali klukům z dětského domova za pomoc, za jejich empatii a trpělivost k uživatelům, za velké nasazení, za zodpovědnost a samostatnost při akcích.

Děkujeme, jsme moc rádi, že pomáháte s námi.

Za kolektiv DC ADRA Frýdek-Místek

Bc. Gabriela Slívová

Projektový pracovník a koordinátor dobrovolníků