Slavnostní poděkování dobrovolníkům proběhlo 1. 12. 2016 v kině Vlast za přítomnosti primátora, Mgr. Michala Pobuckého, zástupců magistrátu města Frýdek – Místek, sponzorů, ale především našich milých dobrovolníků. Těm vlastně celý večer patřil. Letos jsme si připomněli 30tileté výročí Mezinárodního dne dobrovolníků a dobrovolnictví, které se slaví celosvětově dne 5. 12.

Dobrovolnictví má v rámci společnosti, ale především v našem městě nezastupitelné místo. ADRA propojuje ty, kteří jsou ochotni dávat kus sami sebe a ty, kteří potřebnou pomoc potřebují. Forma pomoci má totiž nekonečně mnoho podob.

V první části slavnostního večera jsme mohli nahlédnout za dveře zařízení a organizací, kde dobrovolníci ADRY působí.

Kolik myslíte, že je v našem Dobrovolnickém centru dobrovolníků? Je to neuvěřitelné číslo! Je zde registrováno 350 vzácných lidí, kteří jsou ochotni dát kus sami sebe potřebným lidem okolo.

Bylo krásné slyšet mnohé příběhy z dobrovolnické služby, dozvěděli jsme se více o dobrovolnictví v sociální oblasti, zdravotnických službách, v domácnostech u seniorů, a mnoha dalších místech jako jsou charitativní obchůdky apod.

Slova “díků” mohou jen z části vyjádřit, jak si našich skvělých dobrovolníků vážíme a ceníme.

Druhou polovinu večera jsme mohli shlédnout krásné představení tanečního souboru lidových písní a tanců Ostravica. Vážíme si toho, že i tancem i písněmi jsme mohli naše dobrovolníky takto obdarovat. Při malém pohoštění jsme ještě nechali doznívat dojmy celého slavnostního večera. Děkujeme firmám Ondrášovka a Radegast Nošovice a také všem milým lidem, kteří se na občerstvení podíleli.

Uvědomujeme si, že to, “co děláme, je kapkou do moře. Ale kdyby tahle kapka v moři nebyla, chyběla by tam” (Matka Tereza).