Nemůžeme si spolu zajít na zákusek a kávu do cukrárny. Nemůžeme se navštěvovat, popovídat si spolu osobně, jít spolu na procházku kolem domu. Nemůžeme navštívit děti v dětských domovech s programem. Letos také neproběhne žádné velikonoční tvoření v domovech pro seniory.

Co nám tedy zbývá?  Čím potěšit ty, kteří nemohou ven, se kterými si nemůžeme popovídat. Mnoho lidí využívá v době současného nouzového stavu komunikaci skrze telefon, Facebook, Skype, atd. Jsou zde ovšem také ti, kteří dostatečně dobře neslyší, takže si hovor přes telefon neužijí.

Napsat dopis, zavolat. To jsou alternativy i pro naše dobrovolníky, kteří jinak osobně navštěvují seniory, děti, osoby se zdravotním postižením a nemocné. Takový dopis však můžete napsat i vy. Potěšit pohledem, vlastnoručně namalovaným obrázkem, jarním či velikonočním přáním, dopisem. Potěšit někoho, kdo je teď od nás daleko, někoho, kdo nám býval blízký, ale také můžete potěšit někoho, koho vůbec neznáte, a to právě prostřednictvím Dobrovolnického centra ADRA.

Tak jako se dělíme o roušky, které nám darujete se spolupracujícími organizacemi (domovy pro seniory, nemocnice, atd.), tak se rádi podělíme o radost z vašich dopisů a obrázků. Do této aktivity můžete zapojit i děti, které jistě rády vyrobí jarní přáníčko pro radost druhému člověku.

I já už jsem dopis napsala. Právě teď (doufám) putuje do Domova pro seniory ve Frenštátu pod Radhoštěm. Přijmeš výzvu? Napiš někomu i ty, pokud chceš potěšit někoho neznámého, vhoď vytvořené přání či dopis do poštovní schránky našeho dobrovolnického centra, které sídlí na ulici Radniční 1242 ve Frýdku.

Udělejme společně osamělým radost.

Za Dobrovolnické centrum ADRA Frýdek-Místek

Bc. Alice Šavrdová

koordinátor dobrovolníků, PR pracovník