Dobrovolnické centrum ADRA hledá dobrovolné společníky pro 3 zařízení v mikroregionu Frýdlantsko. Na podzim tohoto roku probíhá náborová kampaň pro Domov pro seniory ve Frýdlantu nad Ostravicí, dále pro seniorské zařízení Medela Ostravice a organizaci Náš svět Pržno, kde jsou příjemci služby lidé s mentálním postižením. 

Dobrovolníkem se může stát osoba starší 18 let, která má zkušenosti s péčí o seniory, smysl pro dobročinnost a může se věnovat dobrovolnickým návštěvám dlouhodobě. Od dobrovolníků se neočekává nadměrné časové zatížení. Přínosem u seniorů bývá i jedna návštěva týdně v rozsahu 1- 2 hodin.

Školení nových dobrovolníků pro frýdlantský domov seniorů proběhne ve čtvrtek 8. října od 16,00 hodin v jídelně uvedeného zařízení. Školení dobrovolníků pro zařízení Medela v Ostravici a organizaci Náš svět Pržno proběhne individuálně.  Před zahájením dobrovolnictví je možná exkurze v zařízení.

Jakékoliv další dotazy rádi zodpovíme v Dobrovolnickém centru ADRA, na tel. 734 693 785 nebo prostřednictvím e-mailu lenka.hajkova@adra.cz